eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Forefront Endpoint Protection 2010

Forefront Endpoint Protection 2010

2010-12-21 11:21

Długo oczekiwany przez duże przedsiębiorstwa pakiet antywirusowy Forefront Endpoint Protection 2010 został skierowany do produkcji. Od 1 stycznia 2011 r. zainteresowane firmy mogą pobrać wersję RTM z serwisu Microsoft Volume Licensing Service Center (VLSC) lub natychmiast wypróbować wersję testową.

Przeczytaj także: Nowe antywirusy GData dla firm

Forefront Endpoint Protection 2010 (FEP) to nowa generacja systemu Forefront Client Security, który służy do ochrony antywirusowej i zabezpieczeń przed działaniem oprogramowania szpiegującego, zarówno dla komputerów użytkowników pracujących w sieci korporacyjnej, jak i tych, którzy uzyskują zdalny dostęp do zasobów firmowych. FEP jest w pełni zintegrowany z System Center Configuration Manager 2007 (SCCM), co usprawnia ochronę punktów końcowych, a jednocześnie znacząco zmniejsza koszty utrzymania infrastruktury. Klienci mogą teraz szybko i wydajnie wdrożyć, skonfigurować, zarządzać i aktualizować FEP oraz tworzyć szczegółowe raporty stanu zabezpieczenia desktopów i serwerów.

FEP bazuje na wielokrotnie nagradzanym silniku służącym do ochrony desktopów i serwerów przed złośliwym oprogramowaniem (FEP korzysta z tego samego mechanizmu, co Microsoft Security Essentials). Ponadto, FEP wyróżnia:
  • Integracja z System Center Configuration Manager. Jedna konsola do zarządzania i zabezpieczenia punktów końcowych zmniejsza złożoność i usprawnia rozwiązywanie problemów oraz jakość sprawozdawczości.
  • Nowe, behawioralne wykrywanie zagrożeń. Ochrona przed zagrożeniami „dnia zero” lub „nieznanymi” dzięki zastosowaniu monitoringu zachowań, emulacji i dynamicznej translacji.
  • Zarządzanie firewallem Windows. Gwarantuje, że firewall wbudowany w system operacyjny Windows jest aktywny i działa prawidłowo we wszystkich punktach końcowych. Sprawia, że administratorzy mogą łatwiej zarządzać ochroną, jaką zapewniają firewalle, w skali całego przedsiębiorstwa.
  • Nowy mechanizm antywirusowy. Niezwykle skuteczne i wydajne wykrywanie zagrożeń chroni przed najnowszymi wirusami i rootkitami, gwarantując niski współczynnik fałszywych wskazań pozytywnych.

"W przypadku użytkowników indywidualnych i małych firm, potrzebujących ochrony przed niebezpiecznym oprogramowaniem, aplikacjami szpiegującymi, wirusami, trojanami i rootkitami, odpowiednim narzędziem ochrony jest bezpłatny Microsoft Security Essentials, który skutecznie zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa na komputerach z oryginalnym systemem Windows. Natomiast Forefront Endpoint Protection 2010 zapewnia ochronę punktów końcowych w dużych przedsiębiorstwach, włączając w to nie tylko ochronę przed niebezpiecznym oprogramowaniem, ale także centralne monitorowanie stanu infrastruktury oraz zarządzanie działaniem firewalli. Ponadto Forefront Endpoint Protection umożliwia centralne wdrażanie oprogramowania, poprawek i aktualizacji, centralną konfigurację i konsolę do raportowania, które są niezbędne do zapewnienia ustalonego poziomu ochrony w skali całego przedsiębiorstwa" - powiedziała Anna Filutowicz z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialna za FEP.

Obydwa produkty niezbędne do ochrony i konfiguracji punktów końcowych (SCCM oraz FEP) zawarte są w ramach licencji Enterprise CAL (ECAL). W związku tym z klienci nabywający licencję ECAL, automatycznie zyskują dostęp do licencji niezbędnych do uruchomienia tego rozwiązania. Aby wdrożenie przebiegało jeszcze łatwiej, FEP identyfikuje i zastępuje produkty chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, które mogły być zainstalowane wcześniej.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: