eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook Acer Aspire 5745PG

Notebook Acer Aspire 5745PG

2010-10-13 00:03

Notebook Acer Aspire 5745PG

Notebook Acer Aspire 5745PG © fot. mat. prasowe

Firma Acer zaprezentowała nowy model notebooków z serii Aspire 5745P, wyposażone w multidotykowy panel HD z podświetleniem LED oraz interfejs użytkownika Acer TouchPortal, który umożliwia intuicyjne, dotykowe sterowanie komputerem, ponieważ obejmuje pełny pakiet aplikacji dotykowych służących zabawie i rozrywce. Przesuwane menu w dolnej części ekranu zapewnia szybki dostęp do aplikacji dotykowych. Aby uruchomić aplikację, wystarczy przesunąć pasek, po czym przeciągnąć żądaną ikonę na ekran portalu.

Przeczytaj także: Notebook Acer Aspire 5745DG

fot. mat. prasowe

Notebook Acer Aspire 5745PG

Notebook Acer Aspire 5745PG

Aplikacja TouchMusic pozwala na przeglądanie plików muzycznych, zarządzanie nimi oraz odtwarzanie. Wspomnienia wspaniałych chwil można przywołać korzystając z aplikacji TouchPhoto, która służy do organizowania albumów ze zdjęciami, tworzenia pokazów zdjęć, a także pozwala na dotykowe obracanie, regulowanie powiększenia oraz przełączanie wyświetlanych zdjęć. Aplikacja TouchPhoto umożliwia też oglądanie zdjęć zamieszczonych w serwisach Flickr i Facebook.

TouchVideo to aplikacja, która służy nie tylko do odtwarzania filmów Blu-ray, DVD i domowych nagrań, lecz również pozwala na oglądanie filmów wideo z serwisów YouTube lub Facebook oraz na przesyłanie plików wideo do portali internetowych. TouchBrowser umożliwia natomiast intuicyjne i wygodne przeglądanie Internetu oraz jest wyposażona w duże zakładki zapewniające natychmiastowy podgląd ulubionych stron WWW.

Interfejs TouchPortal daje się łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika, zarówno poprzez wybieranie tapety ekranu, jak i rozmieszczanie użytecznych widgetów. Widgety te służą między innymi do wyświetlania informacji, szybkiego sterowania odtwarzaniem muzyki, sprawdzania prognozy pogody, wyświetlania najnowszych informacji o znajomych z serwisów Facebook i Flickr.

Nowy notebook Aspire 5745PG jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala o dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9. Panel LCD Acer CineCrystal jest podświetlany diodami LED, co pozwala zarówno na uzyskanie realistycznego obrazu o intensywnych brawach i wyraźnych szczegółach, jak i na zmniejszenie zużycia energii.

Układy graficzne wraz ze zoptymalizowanym systemem Dolby Home Theater® trzeciej generacji umożliwiają wyświetlanie dynamicznego obrazu oraz odtwarzanie realistycznych efektów dźwiękowych. Notebook Aspire 5745P może być wyposażony w napęd Blu-ray Disc™, który odtwarza wielokanałowe efekty dźwięku przestrzennego, muzykę o dużej rozdzielczości oraz realistyczny, obraz o precyzyjnie odwzorowanych szczegółach. Ponadto, wbudowany port HDMI pozwala na łatwe podłączenie notebooka do telewizora z dużym ekranem.

Notebooki z rodziny Aspire 5745P umożliwiają efektywną pracę z najbardziej wymagającymi aplikacjami oraz dostosowują wydajność do bieżącego obciążenia systemu, ponieważ są oparte na procesorach do komputerów przenośnych Intel® Core™ i7, i5 oraz i3. Od dynamicznych gier po tworzenie i edytowanie cyfrowych filmów, nagrań dźwiękowych i zdjęć oraz użytkowanie aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, notebooki pozwalają wydajną pracę wielozadaniową oraz rozrywkę z obrazem o dużej rozdzielczości.

Notebook jest wyposażony w łącze 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED®, współpracujące z technologią Acer SignalUp™, gigabitową kartę LAN, a opcjonalnie także w interfejs Bluetooth® 3.0. Kamera internetowa Crystal Eye o rozdzielczości 1280 x 1024 pozwala na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi oraz uczestniczenie w wideo-konferencjach.

Przykładowa konfiguracja

Aspire 5745PG - Intel® Core™ i5-460M (2.53GHz, 3MB L3 cache), 15.6" HD Acer CineCrystal™ LED LCD, NVIDIA® GeForce® GT 420M 1G DDR3, 4GB DDR3, 500GB HDD, Acer Nplify™802.11b/g/n/N, kamera 1.3M pix, Windows 7® Home Premium 64-bit, cena 3 999 zł brutto.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: