eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Acer Timeline Aspire 3811TZ/TZG

Acer Timeline Aspire 3811TZ/TZG

2010-01-25 00:56

Acer Timeline Aspire 3811TZ/TZG

© fot. mat. prasowe

Firma Acer wprowadza nowe notebooki z serii Timeline Aspire 3811TZ/TZG, wykonane bez użycia PCV oraz bromowanych substancji zmniejszających palność (BFR). Ponadto, notebooki Aspire 3811TZ/TZG otrzymały certyfikat Energy Star 5.0.

Przeczytaj także: Notebook Acer Aspire 5542

fot. mat. prasowe

Notebooki z certyfikatem Energy Star 5.0. są wytwarzane z materiałów nie zawierających PCV i bromowanych substancji zmniejszających palność (BFR) (z wyjątkiem kabla zasilania sieciowego).

Po zakończeniu eksploatacji urządzenia, z zawartego w nim PCV oraz substancji BFR mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne, takie jak dioksyny i furany. Z tego powodu, zmniejszenie zawartości PCV i BFR w produktach firmy Acer pomoże chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze sprzętu elektronicznego.

Niedobór energii oraz zmiany klimatyczne są jednymi z najważniejszych problemów świata, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań. W czasie eksploatacji sprzętu informatycznego, za okres „użytkowania” uznaje się przeważnie czas, gdy urządzenia pobierają większość energii, a tym samym najsilniej przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla. Z tego powodu, firma Acer zaprojektowała notebooki Timeline tak, aby zmniejszyć pobór mocy w fazie użytkowania. W porównaniu z tradycyjnymi produktami, ogólne zużycie energii w notebookach Timeline może być niższe nawet o 40%. Energooszczędne rozwiązania przekładają się też na dłuższy czas pracy na baterii – akumulator notebooka Timeline wystarcza na ponad 8 godzin pracy lub rozrywki. Ten wynik spełnia najostrzejsze kryteria Energy Star 5.0 i został osiągnięty dzięki starannemu połączeniu rozwiązań programowych ze sprzętowymi.

Notebooki z serii Timeline zaprojektowano z myślą o przyszłym recyklingu. Modułowa konstrukcja pozwala użytkownikom na wymienianie podzespołów, dzięki czemu można wydłużyć czas użytkowania produktu oraz zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych.

Uwzględniając wszystkie etapy eksploatacji produktów, firma Acer dąży do oferowania wyrobów, które posiadają walory ekologiczne: zawierają mało substancji toksycznych, są energooszczędne i materiałooszczędne, a także są przystosowane do recyklingu. Firma Acer dąży do zbudowania proekologicznego łańcucha dostaw, w tym celu wdraża najlepsze standardy ochrony środowiska i w współpracuje z dostawcami wykorzystując procedury zakupów oraz precyzyjne przekazywanie informacji.

Pierwsze notebooki z serii Aspire Timeline wprowadzono w kwietniu 2009. Seria Timeline wyróżnia się lekką konstrukcją, która w najcieńszym miejscu ma tylko 1 cal.

Przeczytaj także: Notebook Acer Aspire 5745PG Notebook Acer Aspire 5745PG

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: