eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Neostrada dla szkół

Neostrada dla szkół

2004-09-02 00:15

Od 1 września Telekomunikacja Polska rozpoczyna program "edukacja z internetem tp". Dzięki niemu szkoły podstawowe i średnie oraz gimnazja będą mogły korzystać w roku szkolnym 2004/2005 z szerokopasmowego dostępu do Internetu za złotówkę.

Przeczytaj także: Szybsze DSL i Neostrada TP

Szkoły, które wezmą udział w programie, w roku szkolnym 2004/2005 zapłacą symboliczną złotówkę miesięcznego abonamentu. W następnych latach będą ponosić opłatę miesięczną równą cenie najtańszej neostrady tp, czyli obecnie 59 zł. Dodatkowo szkoły otrzymają 100 MB przestrzeni dyskowej i nie będą miały ograniczenia w transferze danych.

Porozumienie w sprawie realizacji programu podpisali wczoraj Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki oraz Prezes Telekomunikacji Polskiej Marek Józefiak.

- Program ten pozwoli wielu szkołom na korzystanie ze stałego dostępu do Internetu w nowoczesnej technologii ADSL. Będziemy promować wykorzystanie multimedialnych narzędzi w procesie nauczania. Chcemy zmienić postrzeganie Internetu z medium służącego wyłącznie rozrywce na doskonałe źródło wiedzy i sposób na interesującą naukę - powiedział Marek Józefiak, Prezes TP.

- MENiS w ostatnich latach wyposażyło kilkanaście tysięcy szkół w pracownie komputerowe. Dzięki programowi "edukacja z internetem tp" zwiększy się w istotny sposób możliwość wykorzystania tych pracowni, a praca z komputerem i swobodny dostęp do Internetu będzie standardem w polskiej szkole. W tym roku, korzystając także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, resort edukacji będzie realizował kolejne projekty służące rozwojowi infrastruktury informatycznej w szkołach i budowaniu w Polsce społeczeństwa informacyjnego - powiedział Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu.

Partnerem programu jest firma Alcatel, która zaoferowała szkołom specjalne warunki zakupu zalecanego do pracowni komputerowych modemu ADSL.

Przeczytaj także: MULTIMO: DSL od GTS Energis MULTIMO: DSL od GTS Energis

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Neostrada, Internet, szkoły, pracownie kmputerowe, ADSL

Przeczytaj także

Dialery znowu w akcji

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: