eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Paczki pocztowe: terminowość IV 2009 - IV 2010

Paczki pocztowe: terminowość IV 2009 - IV 2010

2010-08-01 00:13

Paczki pocztowe: terminowość IV 2009 - IV 2010

© fot. mat. prasowe

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki badania terminowości doręczania przez Pocztę Polską paczek pocztowych priorytetowych i ekonomicznych w obrocie krajowym, przeprowadzonego w okresie od 20 kwietnia 2009 r. do 26 kwietnia 2010 r. Okazuje się, że nie wszystkie postawione przed pocztowcami cele zostały osiągnięte.

Przeczytaj także: Paczki pocztowe: terminowość 2010

Poprzez badanie sprawdzono, czy Poczta Polska SA spełnia cele w zakresie terminowości doręczeń określone w Załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. Nr 5, poz. 34 z późn. zm.). Badanie obejmowało pełny cykl przebiegu przesyłek, to jest od nadania paczki pocztowej w placówce pocztowej do jej doręczenia adresatowi.

Wyniki zamieszczone w poniższej tabeli wskazują, że w badanym okresie nieco ponad połowa priorytetowych paczek pocztowych przesyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej SA trafiała do adresata dzień po wysłaniu. Poczta Polska nie osiągnęła więc celu dotyczącego terminowości doręczeń priorytetowych paczek pocztowych, zapisanego w rozporządzeniu.

Spełniony natomiast został cel określony dla ekonomicznych paczek pocztowych, które w prawie 98 proc. przypadków trafiały do adresata trzeciego dnia po ich wysłaniu.

fot. mat. prasowe

Dla porównania w tabeli zamieszczono również wyniki poprzednich badań. Nie mogą one stanowić podstawy do oceny rocznych wskaźników terminowości doręczania paczek pocztowych z uwagi na fakt, że badania te nie obejmowały 12 miesięcy, jednak pokazują tendencje w zakresie jakości świadczenia tych usług przez Pocztę Polską.

UKE poinformował, że wykonanie badania zostało poddane audytowi, który przeprowadziła niezależna instytucja badawcza (Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy). Wyniki audytu wskazują, że przygotowanie i przeprowadzenie badania jest zgodne z obowiązującymi w tym zakresie normami.

Przeczytaj także

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: