eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Paczki pocztowe: terminowość 2010

Paczki pocztowe: terminowość 2010

2011-04-26 10:46

Paczki pocztowe: terminowość 2010

Tabela 1 - wyniki badania © fot. mat. prasowe

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki badania terminowości doręczania przez Pocztę Polską SA paczek pocztowych w obrocie krajowym, przeprowadzonego w okresie od początku stycznia do końca grudnia 2010 r.

Przeczytaj także: Paczki pocztowe: terminowość IV 2009 - IV 2010

Poprzez badanie sprawdzono, czy Poczta Polska SA spełnia cele w zakresie terminowości doręczeń określone w Załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. Nr 5, poz. 34 z późn. zm.). Badanie obejmowało pełny cykl przebiegu przesyłek, to jest od nadania paczki pocztowej w placówce pocztowej do jej doręczenia adresatowi.

Wyniki zamieszczone w poniższej tabeli wskazują, że w badanym okresie w nieco ponad 60 proc. przypadków paczki pocztowe przesyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej SA trafiały do adresata dzień po wysłaniu. Poczta Polska nie osiągnęła więc celu dotyczącego terminowości doręczeń priorytetowych paczek pocztowych, zapisanego w rozporządzeniu. Spełniony natomiast został cel określony dla ekonomicznych paczek pocztowych, które w prawie 95 proc. przypadków trafiały do adresata trzeciego dnia po ich wysłaniu. Dla porównania w tabeli zamieszczono wyniki poprzednich badań. Nie mogą one być podstawą do oceny rocznych wskaźników terminowości doręczania paczek pocztowych z uwagi na fakt, że badania te nie obejmowały 12 miesięcy, jednak pokazują tendencje w zakresie jakości świadczenia tych usług przez Pocztę Polską SA.

fot. mat. prasowe

Tabela 1 - wyniki badania

Tabela 1 - wyniki badania


Jak informuje UKE, wykonanie badania zostało poddane audytowi, który przeprowadziła niezależna instytucja badawcza (Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy). Wyniki audytu wskazują, że przygotowanie i przeprowadzenie badania realizowanego w 2010 r. jest zgodne z obowiązującymi w tym zakresie normami. Pełne informacje dotyczące procedury prowadzenia badania podane są w dokumencie pt. Metodyka przeprowadzania i kontroli badania terminowości doręczeń paczek pocztowych dostępnym w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Przeczytaj także

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: