eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Dzienniki telewizyjne I 2009

Dzienniki telewizyjne I 2009

2009-02-26 13:15

Dzienniki telewizyjne I 2009

Liczba materiałów w podziale na temat oraz programy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W styczniowym opracowaniu, analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów szczegółowo przyjrzeli się sposobowi przedstawienia tematu zakończenia bojkotu stacji TVN. Z obserwacji wynika, że 14 stycznia poinformowano, iż partia PiS odwołała bojkot. Co ciekawe jego ogłoszenie było szeroko komentowane zarówno przez "Wydarzenia", "Panoramę", "Wiadomości" jak i "Fakty", natomiast zawieszenie bojkotu zostało zauważone wyłącznie przez dziennikarzy TVN-u. Tematowi temu poświęcono dwa materiały.

Przeczytaj także: Dzienniki telewizyjne XII 2008

Z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że 14 stycznia Kamil Durczok poinformował o zakończeniu bojkotu, powołując się na informację PAP-u. Natomiast 15 stycznia wyemitowano humorystyczny materiał Macieja Mazura dotyczący półrocznej pozornej nieobecności posłów PiS w TVN-ie. Prowadzący główne wydanie „Faktów”, Kamil Durczok, na zakończenie programu także zdobył się na zabawne… „tęskniliśmy”.

W styczniu twórcy serwisów informacyjnych sporo miejsca poświęcili tematom politycznym. Zajmowano się zarówno sprawami wagi światowej jak i monitorowaniem sytuacji na naszym rodzimym podwórku politycznym. Informowano o objęciu przez Czechy przewodnictwa w UE, czy zaprzysiężeniu Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poza tym reporterzy serwisów informacyjnych szczegółowo zdali relacje z kongresu PiS-u, jaki odbył się w Krakowie. Jednomyślnie stwierdzono, że politycy Prawa i Sprawiedliwości odmienili język swoich wypowiedzi, a sam kongres stał się okazją do zaprezentowania nowej twarzy partii.

fot. mat. prasowe

Liczba materiałów w podziale na temat oraz programy

Liczba materiałów w podziale na temat oraz programy

Z raportu wynika, że dziennikarze informowali ponadto o objęciu funkcji ministra sprawiedliwości przez Andrzeja Czumę. W tym kontekście prezentowano także materiały prezentujące wcześniejszą aktywność nowego szefa MS. Szeroko komentowano także słowa Janusza Palikota obrażające Grażynę Gęsicką z PiS dotyczące „politycznej prostytucji” posłanki. Poza tym twórcy serwisów informacyjnych w styczniu prezentowali tematy związane z konfliktem gazowym. Dziennikarze przedstawiali aktualną sytuację na Ukrainie, stan negocjacji między Rosją, Ukrainą, UE oraz zastanawiali się czy konflikt gazowy może uderzyć także w Polskę Tematami, którym poświęcono bardzo dużo miejsca w styczniu były również dramatyczne wydarzenia w Strefie Gazy, uwolnienie saudyjskiego tankowca z rąk somalijskich piratów oraz informacje dotyczące Polaka porwanego w Pakistanie.

W styczniu najwięcej tematów poruszyła „Panorama”, bo aż 347, „Wydarzenia” podjęły 287 wątków. Natomiast „Fakty” zajęły się 265 tematami, „Wiadomości” 264.

„Panorama” stała się liderem również w kategorii „liczba wpadek antenowych”. Było ich aż 21. Na drugim niechlubnym miejscu uplasowały się „Wiadomości” z 15 uchybieniami. „Wydarzenia” popełniły 13 błędów, a „Fakty” 12. Problemy techniczne były najczęstszymi wpadkami w głównych wydaniach serwisów informacyjnych. Pojawiały się problemy z połączeniem, przerwane w pół zdania komentarze, niewyemitowane do końca materiały, nagłe zmiany kolejności reportaży w programie. Widzowie mogli obserwować także zdezorientowanych prowadzących oraz reporterów, którzy znaleźli się na wizji w zupełnie nieoczekiwanym momencie.
Przeczytaj także: Dzienniki telewizyjne VI 2009 Dzienniki telewizyjne VI 2009

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: