eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsi pracodawcy wg studentów 2007

Najlepsi pracodawcy wg studentów 2007

2008-06-02 00:33

Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy wg studentów w 2005


Informacje poszukiwane w Internecie

Kolejnym nowym elementem wprowadzonym do badania w III edycji Rankingu było pytanie, które może pomóc pracodawcom w dopasowaniu informacji podawanych w serwisie do oczekiwań studentów i absolwentów szukających pracy na firmowych stronach www.

W ofertach internetowych przyszli pracownicy najczęściej szukają informacji o wymaganiach wobec kandydatów i informacji o firmie (odpowiednio 29% i 20% wskazań). Również zainteresowanie wzbudzają informacje o tym jak można zostać pracownikiem firmy (13%), o możliwości rozwoju kariery (12%), poszukiwanych kandydatach (11%) oraz praktykach (9%). Nie są za to zainteresowani aplikacją on-line (4%) oraz ofertami dla osób z doświadczeniem (2%).

fot. mat. prasowe

Na co zgodziliby się przyszli pracownicy?

Na co zgodziliby się przyszli pracownicy?

Na co zgodzą się przyszli pracownicy

Ankietowani studenci i absolwenci mieli możliwość zaznaczenia 1-3 rzeczy, na które mogliby się zgodzić podejmując pracę. Najczęściej wskazywana była opcja „wyjazdy służbowe co najmniej raz w tygodniu. Na drugim i trzecim miejscu zajmuje się „praca inna niż w zawodzie wyuczonym” i „praca niezgodna z wykształceniem”. Najrzadziej wskazywany były „brak możliwości awansu” i „niskie zarobki”.

Najtrudniejszy element rekrutacji

Zdecydowanie najtrudniejszym elementem rekrutacji, jest zdaniem studentów rozmowa w języku obcym - aż 36% wskazań. Kolejna była kategoria „nie ma takiej rzeczy”, która zyskała 12% odpowiedzi. Wszystkie pozostałe możliwości, takie jak: testy analitycznego myślenia, wiedzy, osobowościowe, psychologiczne czy case study i assessement centre są daleko w tyle, a odsetek wskazań nie przekracza 10%.

Najciekawsza forma zatrudnienia

Podobnie jak w zeszłym roku, zdecydowana większość przyszłych pracowników najchętniej podejmie pracę w dużej krajowej lub międzynarodowej firmie (51%). Forma ta jednak odnotowała 10% spadek w stosunku do zeszłego roku. Na drugim miejscu, z podobnym wynikiem jak w poprzedniej edycji konkursu, znajduje się zatrudnienie w małej lub średniej firmie (19%). Taki sam odsetek, co w zeszłym roku, otrzymała także posada państwowa - 7%. Inne odpowiedzi to własna działalność gospodarcza, którą zaznaczyło 16% respondentów, wolny zawód - 6% oraz inna - 1%.

Preferowana wysokość wynagrodzenia

fot. mat. prasowe

Oczekiwane wynagrodzenie według branż

Oczekiwane wynagrodzenie według branż

poprzednia  

1 ... 3 4 5

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: