eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Znamy Najlepsze Miejsca Pracy w Europie 2020. Triumf Salesforce

Znamy Najlepsze Miejsca Pracy w Europie 2020. Triumf Salesforce

2020-09-11 11:11

Znamy Najlepsze Miejsca Pracy w Europie 2020. Triumf Salesforce

Wśród 125 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie są firmy z Polski © Thanaphum - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jest już najnowszy ranking Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. Tegoroczna lista liczy sobie 125 pozycji i podzielona jest tradycyjnie na cztery kategorie. W tym roku triumfuje międzynarodowy Salesforce, a także duński Sparekassen Kronjylland, niemiecki PASCOE Naturmedizin oraz szwedzki Regent. W zestawieniu nie zabrakło również polskich akcentów.

Przeczytaj także: Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na Świecie 2019

Great Place to Work® ogłosił zwycięzców najnowszego zestawienie 125 Najlepszych Miejsc Pracy. W tej edycji o ostatecznym wyglądzie listy zadecydowało 830 000 pracowników z całej Europy. Ranking tradycyjnie już dzielił się na cztery kategorie:
  1. 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy,
  2. 30 Najlepszych Dużych Miejsc Pracy (zatrudniających powyżej 500 osób),
  3. 50 Najlepszych Średnich Miejsc Pracy (zatrudniających poniżej 500 osób),
  4. 20 Najlepszych Małych Miejsc Pracy (poniżej 50 pracowników).

Zwyciężcami powyższych kategorii okazali się
  1. Salesforce (IT)
  2. Sparekassen Kronjylland (finanse),
  3. PASCOE Naturmedizin (produkcja),
  4. Regent (IT).9 firm z Polski na liście Europe’s Best Workplaces 2020
Największe zainteresowanie w Polsce budzi zazwyczaj lista 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy. W dużym stopniu dlatego, że są to duże i powszechnie znane firmy, ale także z powodu stałej reprezentacji wśród nich polskich oddziałów tych firm. Dzięki bardzo dobrym wynikom w polskiej edycji listy Najlepszych Miejsc Pracy (lista krajowa została ogłoszona 16 kwietnia 2020 r.) wśród europejskich liderów znaleźli się: Cisco Systems, The Adecco Group, Daimler Mobility (w Polsce obecny jako Mercedes-Benz Financial Services), SAS Institute, Hilti, Johnson & Johnson (w Polsce jako Janssen Cilag), EY oraz SC Johnson.

Powodów do satysfakcji dostarcza nam także firma Sii Polska, która po raz trzeci z rzędu gości w zestawieniu 30 Najlepszych Dużych Miejsc Pracy w Europie. Ten sukces jest tym bardziej wymowny, że pod względem wielkości zatrudnienia (ponad 4 tys. pracowników) w swojej kategorii Sii Polska w zasadzie nie ma konkurencji.

Które kraje oferują najlepsze miejsca pracy?


Polska ze swoimi łącznie dziewięcioma reprezentantami na europejskiej liście plasuje się na poziomie takich krajów jak Austria, Belgia czy Szwajcaria, ale cały czas dzieli nas ogromny dystans od otwierających stawkę: Wielkiej Brytanii (30 firm na liście), Niemców (28 firm) czy Francji i Szwecji (po 22 firmy na liście).

Klasyfikacja branżowa


Tym, co odróżnia tegoroczne zestawienie od list z lat poprzednich jest wyraźne przetasowanie branżowe w zestawieniu 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy. Dynamiczny rozwój branży IT, konkurencyjny rynek pracy i konieczność przyciągania nowych talentów, powodowały, że firmy technologiczne konsekwentnie inwestowały w warunki i wyjątkową atmosferę pracy, co przekładało się na ich wyniki i pozycję w rankingach Great Place to Work®. Firmy IT są oczywiście nadal w zdecydowanej czołówce.

fot. mat. prasowe

Klasyfikacja krajów pod względem liczby firm na liście

Stawkę otwiera Wielka Brytania z 30 firmami na liście.


W zestawieniu 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy znalazły się jednak dopiero na 3. pozycji, za firmami produkcyjnymi oraz, co jest w tym roku nowością, za firmami farmaceutycznymi. Te ostatnie stanowią na tej liście aż 28%, czyli najliczniejszą reprezentację (dwukrotnie większą niż w minionym roku).

W łącznej klasyfikacji branżowej na pierwszym miejscu pozostaje sektor IT (38%), a kolejne miejsca na podium to firmy świadczące usługi profesjonalne (20%) oraz firmy działające w branży finansowej (10%).

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: