eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Ergonomiczne krzesło do biurka - zadbaj o swoje zdrowie w pracy i w domu

Ergonomiczne krzesło do biurka - zadbaj o swoje zdrowie w pracy i w domu

2024-01-30 12:21

Ergonomiczne krzesło do biurka - zadbaj o swoje zdrowie w pracy i w domu

Ergonomiczne krzesło do biurka - zadbaj o swoje zdrowie w pracy i w domu © Canva

Komunikat PR

Codziennie spędzasz przed komputerem co najmniej kilka godzin, a pod koniec dnia dokucza ci ból kręgosłupa, mięśni lub stawów? Ergonomiczny fotel obrotowy do biurka to twój must-have! Wygodne siedzisko nie tylko pomoże ci na bieżąco zredukować nieprzyjemne dolegliwości bólowe, ale też w dłuższej perspektywie, zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym. Sprawdź, jakie cechy powinno mieć dobre krzesło biurowe.

Idealne krzesło biurowe, czyli jakie?


Dobrze zaprojektowany fotel obrotowy do biurka to taki, który zapewnia anatomiczne podparcie dla wszystkich części układu ruchu – stóp i dłoni, pleców, bioder i nóg, a nade wszystko kręgosłupa.

Coraz większa świadomość społeczna w kwestiach zdrowotnych przyczyniła się do dużej popularności ergonomicznych modeli krzeseł do biurka i komputera. Sama nazwa jednak niewiele znaczy. Aby krzesło biurowe było prawdziwie ergonomiczne, musi spełniać konkretne warunki konstrukcyjne.

Idealny fotel obrotowy do biurka powinien być wyposażony w:
  • wielostopniową, płynną regulację wysokości siedziska – zapewnia to stabilne podparcie ud, umożliwia zgięcie kolan pod kątem prostym i pozwala ułożyć całe stopy na podłodze;
  • szerokie podłokietniki z regulacją wysokości – elementy te wymuszają swobodne ułożenie nadgarstków na biurku i zachowanie kąta prostego w łokciach;
  • szerokie, profilowane oparcie, które podpiera plecy od barków aż po lędźwie;
  • zagłówek z przynajmniej kilkustopniową regulacją kąta nachylenia;
  • grube i stosunkowo szerokie, profilowane siedzisko ze sprężystego materiału, które nie odkształca się nawet pod wpływem dużego obciążenia.

Ponadto konstrukcja krzesła do biurka powinna umożliwiać zachowanie rozluźnionej postawy. W ten sposób nawet po wielu godzinach pracy nie pojawiają się odrętwienia stawów i napięcia mięśniowe.

Fotel do biurka – wybierz wygodny model na lata


Właściwa postawa ciała to jedno, wygoda codziennego użytkowania to drugie. Wybierając fotel do biurka z www.Novodom.pl, nie możesz więc zapomnieć o tym, by zapewniał on ci nieograniczoną możliwość poruszania się przy biurku, a przy tym był stabilny i przewiewny.

W nowoczesnych krzesłach biurowych nierzadko stosowane są nie tylko najwyższej jakości materiały i tkaniny obiciowe, ale również nowoczesne technologie łączenia poszczególnych elementów, które umożliwiają ich ruchomość względem siebie.

Na szczególną uwagę zasługują:
  • materiały membranowe, które skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu się organizmu;
  • płynne, samohamujące systemy jezdne i obrotowe, które pozwalają szybko zmienić pozycję ciała bez konieczności wychylania się;
  • systemy typu „anti-shock” uniemożliwiające gwałtowne ruchy oparcia;
  • synchroniczne mechanizmy odchylenia oparcia i siedziska – pozwalają na jednoczesną regulację ustawiania tych elementów względem siebie.

Fotele obrotowe do biurka z opcją montażu


Systemy „anti-shock” lub wielopłaszczyznowa regulacja możliwa jest dzięki zastosowaniu innowacyjnych mechanizmów. Przeciętny użytkownik może mieć więc problem i z montażem i z oceną jego poprawności.

W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty i wraz z krzesłem do biurka, zamówić dodatkowo usługę montażową. Wciąż nie jest to opcja nadmiernie popularna w sklepach meblarskich, ale na szczęście coraz więcej sprzedawców decyduje się ją wprowadzić.

Połączenie tych trzech czynników: anatomicznej budowy krzesła biurowego, nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz poprawnego montażu, da ci wszystko to, czego można oczekiwać od ergonomicznego fotela obrotowego do biurka.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: