eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Powstanie Panattoni Park Katowice Airport

Powstanie Panattoni Park Katowice Airport

2022-10-27 13:19

Powstanie Panattoni Park Katowice Airport

Panattoni Park Katowice Airport © fot. mat. prasowe

Panattoni ruszy niebawem z kolejną inwestycją. Panattoni Park Katowice Airport będzie mieć powierzchnię 216 270 m kw. i powstanie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, a także tras A1 i S1. Wartość inwestycji to 161 mln euro.

Przeczytaj także: Rusza budowa Panattoni Park Kraków East IV

Panattoni zakupił blisko 45 hektarów gruntu i na początku 2023 roku rozpocznie realizację kompleksu przemysłowego na Górnym Śląsku. Nowy obiekt sprawdzi się w procesach dużych graczy – np. z branży logistycznej i e-commerce – jak i mniejszych lokalnych przedsiębiorstw. Pozwoli napędzić ich rozwój i zyskać przewagę konkurencyjną. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie „Excellent”.
Port lotniczy w Katowicach jest krajowym liderem lotniczego cargo wśród regionalnych lotnisk, a w bieżącym roku notuje 50-procentowy wzrost odprawianych ładunków. Rosnące wolumeny połączone z potencjałem naszego obiektu – 299 doków, bardzo wysoki poziom certyfikacji środowiskowej oraz bliskość kluczowych korytarzy transportowych – rodzą potencjał na stworzenie prawdziwego centrum przemysłowo-biznesowego. Inwestycja przyciągnie przedstawicieli wielu branż, szczególnie tych o międzynarodowych ambicjach – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Katowice Airport

Panattoni Park Katowice Airport będzie mieć powierzchnię 216 270 m kw.


Panattoni Park Katowice Airport powstaje 3 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Obiekt zlokalizowany będzie przy węźle autostrady A1 – która łączy południową i północną granicę kraju – z drogą ekspresową S1, zapewniającą błyskawiczny dostęp do granicy ze Słowacją. Park znajdować się będzie 27 km od centrum Katowic.

Obiekt wyposażony będzie w liczne zrównoważone technologie z zakresu energooszczędności, redukcji zużycia wody czy ograniczenia emisji CO2, a także wellbeingu użytkowników. Nowoczesna powierzchnia pozwoli prowadzić zróżnicowane procesy – od magazynowania, przez logistykę, obsługę e-commerce, po produkcję.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: