eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Żelowe drukarki Ricoh

Żelowe drukarki Ricoh

2006-10-05 13:55

Żelowe drukarki Ricoh

Ricoh GX 3000 © fot. mat. prasowe

Ricoh Polska, oddział japońskiej firmy Ricoh Co. Ltd., wprowadza do oferty serię drukarek GelSprinter, umożliwiających drukowanie po kosztach zbliżonych do konwencjonalnych wydruków czarno-białych. Modele GelSprinter Aficio GX 3000, GX 3050N i GX 5050N wykorzystują nową technologię druku opracowaną przez Ricoh i przeznaczone są dla użytkowników tanich kolorowych drukarek laserowych, a także biurowych użytkowników drukarek atramentowych i monochromatycznych drukarek laserowych.

Przeczytaj także: Drukarki żelowe Ricoh Aficio

Wykorzystując płynny żel zamiast tradycyjnego tonera czy atramentu, nowe drukarki serii GelSprinter™ pozwalają uzyskiwać niedrogie, wodoodporne i nie blaknące pod wpływem słońca wydruki. Zaletą technologii Liquid Gel™ jest natychmiastowe schnięcie czynnika drukującego po nałożeniu na papier. Dzięki tej technologii możliwe jest szybkie drukowanie nawet w trybie obustronnym. Szybkość wydruku sięga 30 stron na minutę, zarówno w wydrukach kolorowych jak i monochromatycznych.

Przy użyciu specjalnego trybu Level Color™ koszt kolorowego wydruku zbliżony jest do wydruku czarno-białego. Funkcja ta odróżnia tekst od obrazów i grafiki. Teksty drukowane są z normalnym nasyceniem, natomiast przy kolorowym wydruku obrazów i grafiki w tym samym dokumencie oszczędza się do 50% czynnika drukującego.

Oprócz trybu Level Color™, kluczowym wyróżnikiem nowych drukarek jest cykl życia i konstrukcja wkładów z atramentem. Urządzenie korzysta z czterech oddzielnych wkładów, a także z niewielkich zbiorników w głowicach drukujących, zapewniając nieprzerwany dopływ Liquid Gel™. Ponadto, ilość osadów w chwili wymiany jest znikoma. Głowice drukujące są oddzielnym elementem od wkładów a ich żywotność jest równa cyklowi życia drukarki. Obniża to koszty materiałów i tym samym koszt wydruku.

fot. mat. prasowe

Ricoh GX 3000

Ricoh GX 3000

Inne oszczędności kosztowe realizowane są poprzez możliwość wykorzystywania normalnego papieru, lub papieru z surowca wtórnego, zamiast specjalnego papieru do drukarek laserowych czy atramentowych, niskie zużycie energii, wydruk pierwszej strony w ciągu 6 sekund, automatyczne drukowane w trybie obustronnym. Dostępna jest także funkcja zliczania ilości wykonanych wydruków, kopii i skanów dla każdego użytkownika.

W przeciwieństwie do drukarek laserowych nie jest potrzebny żaden zestaw serwisowy – głowice posiadają funkcję samooczyszczania, a specjalny sterownik Ricoh RPCS™ umożliwia szybki i prosty wydruk. Modele Aficio™GX 3050N i Aficio™GX 5050N z możliwością drukowania przez sieć obsługują ponadto PCL.

Aficio™GX 3000, GX 3050N i GX 5050N oferowane są w Polsce odpowiednio w cenach 718 zł z VAT, 999 zł z VAT, 1004 zł z VAT. Urządzenia objęte są standardową 12 miesięczną gwarancją.

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: