eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Żelowa drukarka Ricoh Aficio GX e5550N

Żelowa drukarka Ricoh Aficio GX e5550N

2010-02-01 00:15

Żelowa drukarka Ricoh Aficio GX e5550N

© fot. mat. prasowe

Ricoh Polska wprowadza do oferty Aficio GX e5550N, kolorową drukarkę żelową wysokiej wydajności dla małych grup roboczych i małych biur. Drukarka wykorzystuje funkcję Ricoh ECOnomy Color, która umożliwia uzyskanie kolorowych wydruków w cenie monochromatycznych. Niski pobór mocy i standardowy druk dwustronny również przyczyniają się do obniżenia kosztów TCO.

Przeczytaj także: Urządzenia wielofunkcyjne Ricoh Aficio MP

fot. mat. prasowe

GX e5550N drukuje z dobrą jakością, dzięki zastosowanej technologii Gel Sprinter™ firmy Ricoh. Płynny żel (Liquid Gel™) tworzy wyraźne, żywe kolory i szybko wysycha, dzięki czemu nie występuje smużenie. Wodo- i światłoodporność pigmentów zapewnia dobry wygląd wydruków.

Unikalny tryb druku ECOnomy Color pozwala na szybkie i niedrogie wydruki zawierające zarówno zdjęcia jak i tekst. ECOnomy Color, w przeciwieństwie do druku w trybie draft drukarek atramentowych, rozróżnia tekst i obrazy w dokumentach. Tekst drukowany jest w pełni nasyconym kolorem podczas, gdy nasycenie obrazów i grafiki zmniejszane jest o połowę. W wyniku zastosowania tej technologii uzyskuje się czytelne kolorowe dokumenty biznesowe. W trybie ECOnomy Color wydruki kolorowe kosztują praktycznie tyle, co monochromatyczne, jest to możliwe również przez zastosowanie wydajnych kartridży.

Minimalne zużycie energii, standardowa funkcja druku dwustronnego przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i papieru. Wybrane podzespoły drukarki wykonywane są z tworzyw sztucznych, uzyskiwanych z komponentów roślinnych, przyczyniając się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

GX e5550N jest łatwa w użyciu. Użytkownicy mogą odczytywać informacje z ruchomego panelu komunikacyjnego. Dzięki łatwemu dostępowi do wymienianych materiałów wymiana papieru i kartridży nie sprawia problemów. W przypadku konieczności interwencji użytkownika, takich jak wymiana katridży czy papieru, mogą być oni powiadamiani za pomocą poczty elektronicznej. Drukarka wyposażona jest w licznik wydrukowanych stron i może wysyłać elektroniczne raporty o wydrukach w poszczególnych trybach pracy. Pozwala to administratorom łatwo zarządzać pracą urządzenia i szacować koszty druku.

Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Przeczytaj także

Monitor iiyama E2710HDSD

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: