eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor Philips 243S1

Monitor Philips 243S1

2022-01-25 00:45

Monitor Philips 243S1

Monitor Philips 243S1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma MMD prezentuje nowy monitor Philips 243S1. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS, dokowanie USB-C z technologią Power Delivery i funkcję DaisyChain.

Przeczytaj także: 49-calowy monitor Philips 498P9Z z matrycą 32:9

Philips 243S1 ma smukłe ramki, a funkcjonalna stopa SmartErgo Base pozwoli na obrót monitora w poziomie, pochylenie ekranu do przodu i do tyłu oraz funkcję pivot.

Monitor jako stacja dokująca


Nowe urządzenie można podłączyć do komputera nie tylko za pomocą standardowych złączy obrazu. Poza HDMI czy DisplayPort istnieje możliwość użycia portu USB-C, pozwalającego na wykorzystanie jego dodatkowych funkcjonalności. Za pomocą jednego przewodu prześlemy dane z wbudowanego koncentratora USB i gniazda Ethernet, dźwięk, obraz oraz zasilanie Power Delivery do 65 W. Monitor wyposażono w cztery porty USB-A działające w standardzie 3.2, w tym jeden wspierający funkcję Fast Charge.

Zaimplementowana funkcja DaisyChain umożliwia bezpośrednie podłączenie drugiego wyświetlacza do 243S1 za pomocą złącza Display Port. Ogranicza to liczbę kabli podłączonych do komputera, zachowując pełną funkcjonalność konfiguracji wielomonitorowej.

fot. mat. prasowe

Monitor Philips 243S1 - tył

Funkcjonalna stopa SmartErgo Base pozwoli na obrót monitora w poziomie, pochylenie ekranu do przodu i do tyłu oraz funkcję pivot.


Ekran IPS


Zastosowana w Philipsie 243S1 matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178 stopni) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Pokrycie palety sRGB jest na poziomie 107%. Z kolei zastosowana w nim technologia SmartContrast dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści.

Funkcje ochrony oczu


Philips 243S1 został wyposażony w rozwiązania mające na uwadze ochronę oczu użytkowników, dzięki czemu otrzymał certyfikat TUV Rheinland Eye Comfort. Rozwiązanie LowBlue Mode ogranicza ilość emitowanego niebieskiego światła. Z kolei technologia Flicker-Free ogranicza efekt migotania obrazu, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Dodatkową opcją jest tryb EasyRead, który poprzez m.in. zmniejszenie jasności i zmianę poziomu kontrastu pozwoli na czytanie wyświetlanych treści w komfortowy sposób.

fot. mat. prasowe

Philips 243S1

Philips 243S1 ma matrycę o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px).


Dostępność i cena


Monitor Philips 243S1 pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1490 zł.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: monitory, monitor Philips, Philips 243S1

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: