eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę hakerów

Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę hakerów

2020-12-09 00:44

Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę hakerów

Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę hakerów © fot. mat. prasowe

10 grudnia zadebiutuje długo oczekiwana gra - Cyberpunk 2077. Gra oraz zainteresowani nią gracze już od dawna są w centrum zainteresowania cyberprzestępców. Firma Kaspersky zidentyfikowała liczne zagrożenia podszywające się pod grę. Eksperci zwracają uwagę, że ataki te z biegiem czasu stawały się coraz bardziej zaawansowane i wyrafinowane.

Przeczytaj także: Ataki irańskich hakerów wymierzone w zagraniczne firmy

W okresie od stycznia do listopada 2020 r. firma Kaspersky wykryła ponad 3 300 prób zainfekowania użytkowników z całego świata poprzez różne zagrożenia podszywające się pod jeszcze nieopublikowaną grę.

Eksperci z firmy Kaspersky zidentyfikowali kilka stron internetowych oferujących graczom możliwość pobrania gry Cyberpunk 2077 przed jej oficjalną premierą. Instalatory z takich stron wyglądają jak prawdziwe, jednak w rzeczywistości nie pobierają żadnych plików gier: czekają chwilę, a następnie proszą użytkownika o podanie klucza licencyjnego. Klucz można zdobyć, wypełniając ankietę oszusta, a następnie podając dane osobowe, takie jak adres e-mail oraz numer telefonu. Po przekazaniu takich informacji użytkownik otrzymuje długo oczekiwany klucz, który nie ma żadnej wartości. Zamiast tego ofierze wyświetla się ekran powitalny, a gdy zostaje uruchomiona aplikacja, użytkownik zostaje poinformowany, że brakuje w niej DLL – pliku kodu, który zawiera funkcje niezbędne do uruchomienia gry funkcje. Aby uzyskać plik DLL, użytkownik musi ponownie wypełnić ankietę, jednak tym razem nie ma żadnych dalszych działań.

fot. mat. prasowe

Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę hakerów

Wyczekiwana gra Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę cyberprzestępców.


Specjaliści z firmy Kaspersky zalecają ponadto następujące działania pozwalające uchronić się przed oszustwami:
  • Bądź sceptyczny wobec wszelkich informacji oraz niezwykle korzystnych ofert i promocji. Zaufaj instynktowi, kiedy podpowiada Ci, że coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
  • Kupuj gry z rozwagą. Zanim pobierzesz grę, sprawdź reputację serwisu dystrybucyjnego: jeśli w przeszłości działał w sposób nieetyczny, nie korzystaj z niego.
  • Zanim podasz swoje dane, zapłacisz czy pobierzesz jakiekolwiek programy, sprawdź, czy wiadomości, jakie w związku z tym otrzymujesz, pochodzą z wiarygodnych źródeł.
  • Stosuj niezawodne rozwiązanie bezpieczeństwa, takie jak np. Kaspersky Total Security, posiadające regularnie uaktualnianą bazę danych z informacjami o oszukańczych zasobach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, których stron nie należy otwierać, i będziesz mieć ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem.
  • Gdy już bezpiecznie pobierzesz grę, unikając pułapek zastawionych przez oszustów, nie zapomnij uruchomić wbudowany w rozwiązanie bezpieczeństwa tryb gracza.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: