eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfon Sony Xperia 10 II

Smartfon Sony Xperia 10 II

2020-02-24 10:34

Smartfon Sony Xperia 10 II

Sony Xperia 10 II © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Sony wprowadza na rynek wodoodporny smartfon Xperia 10 II z panoramicznym 6-calowym wyświetlaczem OLED 21:9 z optymalizacją obrazu filmowego. Smartfon ma aparat z trzema obiektywami i jest odporny na wodę i pył na poziomie IP65/IP68.

Przeczytaj także: Nowy smartfon Sony Xperia L4

Xperia 10 II ma tylko 69 mm szerokości i waży 151 g. Jest pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 6. Jest odporny na wodę i pył, co zostało potwierdzone certyfikatem IP65/IP68. Smartfon jest oparty na platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 665.

Smartfon Sony Xperia 10 II ma 6-calowy wyświetlacz OLED z zapożyczoną z telewizorów BRAVIA technologią TRILUMINOS Display for mobile. Wysoka jakość wyświetlacza OLED z funkcją optymalizacji obrazu filmowego sprawia, że czerń nabiera większej głębi, a kolory stają się bardziej intensywne. Ekran ma proporcje 21:9, dzięki czemu można korzystać z funkcjonalności wiele okien, czyli trybu równoczesnego wyświetlania dwóch ekranów lub aplikacji. Nowością jest funkcja przełączania wielu okien, która ułatwia przełączanie się między ostatnio używanymi i polecanymi aplikacjami. Boczny sensor pozwala z kolei z łatwością wybierać ulubione aplikacje, wystarczy dotknąć go kciukiem.

fot. mat. prasowe

Sony Xperia 10 II - ekran

Sony Xperia 10 II ma 6-calowy wyświetlacz OLED 21:9.


Smartfon Xperia 10 II został wyposażony w aparat z trzema obiektywami, z których jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli, a pozostałe dwa — 8 megapikseli. Ogniskowe obiektywów są takie same jak w modelu Xperia 1: 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw). Z łatwością można robić udane i piękne zdjęcia z użyciem ustawień Potrawy, Portret bądź Noc i uzyskując wysoką jakość obrazu nawet w skąpym oświetleniu. Aparat pozwala utrwalać obrazy w formacie 21:9 i nagrywać filmy 4K o wysokiej jakości.

fot. mat. prasowe

Sony Xperia 10 II - przód i tył

Smartfon Xperia 10 II będzie dostępny w wersji czarnej i białej.


Smartfon posiada baterię o pojemności 3600 mAh. Specjalne technologie ładowania pomagają utrzymać ją w dobrym stanie. Ponieważ pozostawienie podłączonej ładowarki po całkowitym naładowaniu grozi uszkodzeniem baterii, funkcja „Ochrona baterii” ładuje telefon do 90%, wstrzymuje ładowanie, po czym doładowuje baterię do 100% tuż przed godziną budzenia. Z kolei funkcja adaptacyjnego ładowania Xperia kontroluje parametry ładowania, by nie dopuścić do przeciążenia baterii.

fot. mat. prasowe

Sony Xperia 10 II - zdjęcie

Smartfon Xperia 10 II został wyposażony w aparat z trzema obiektywami.


Xperia 10 II pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10.

Smartfon Xperia 10 II będzie dostępny w wersji czarnej i białej. Jego sprzedaż na wybranych rynkach rozpocznie się wiosną 2020 r.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Smartfon Sony Xperia 1 II

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: