eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie

Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie

2006-07-05 11:48

Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie

© fot. mat. prasowe

Właściciel małej firmy musi być sprzedawcą. Być może nie będzie sprzedawcą wybitnym, ale to jego zadaniem jest sprawienie, żeby kasa dzwoniła. A kasa dzwoni dzięki zadowolonym klientom. Jeśli sprzedawanie nie należy do twoich mocnych stron, zatrudnij kogoś, kto to potrafi.

Przeczytaj także: Jak zostać CEO?

Najpierw zatrudnij sprzedawcę

Zatrudnij sprzedawcę, który sprzeda produkt, jeszcze zanim zatrudnisz kogoś, kto ten produkt wykona. Zatrudnij sprzedawcę, który sprzeda dom, jeszcze zanim ten dom wybudujesz. Zadbaj o to, żeby w każdym, kogo zatrudniasz, było choć trochę - a najlepiej jak najwięcej - ducha sprzedawcy. Bo zadaniem każdego pracownika jest bezpośrednio lub pośrednio zdobywać i zatrzymywać płacących klientów - czyli sprzedawać, sprzedawać i jeszcze raz sprzedawać.

Zatrudniaj tylko takich sprzedawców, którzy umieją to robić.
Zatrudniaj tylko sprzedawców entuzjastów, sprzedawców pogodnych, ciężko pracujących, zdrowych, głodnych sukcesu, uprzejmych, nieustraszonych, zorganizowanych, upartych, grzecznych, otwartych, dobrze wychowanych.

Kiedy już zatrudniłeś sprzedawcę, który sprzedaje, nie zrzucaj mu na głowę całej sprzedaży. Sam rozmawiaj z klientami, słuchaj ich i dawaj im to, za co płacą. Na tym polega sprzedawanie. Więc sprzedawaj.

Jeśli już zatrudniłeś sprzedawcę,
który umie sprzedawać,
możesz zatrudnić kolejnego.


Zatrudnij byłych gazeciarzy

Młody człowiek - chłopak lub dziewczyna - który wstaje codziennie o piątej rano, bez względu na pogodę i bez względu na wakacje, żeby sprzedawać gazety jeszcze przed świtem, ma w sobie to, co jest ci potrzebne. Na gazeciarzu, który umie sprzedawać, możesz polegać i nie musisz gonić go do roboty (nawet jeśli od czasu do czasu mama musi ponownie włączyć jego budzik). Gazeciarz jest fizyczne zahartowany, bo niełatwo dźwigać paczkę z prasą, zwłaszcza tą opasłą, weekendową, i dostarczyć ją klientom jeszcze przed śniadaniem. Gazeciarz jest niezależny, niezłomny i niewrażliwy na docinki kolegów. Bo niełatwo być gazeciarzem, kiedy wszyscy koledzy jeżdżą terenówkami i biorą lekcje tenisa.

Gazeciarz zna zasady biznesu. Jego zarobki zależą wyłącznie od sprzedaży, więc nie ma gwarantowanej wypłaty. Im więcej gazet sprzeda, im więcej klientów zdobędzie i utrzyma, tym więcej zarobi. A dobra praca to również napiwki. Gazeciarz musi inkasować pieniądze, zamówić odpowiednią liczbę gazet, pilnować towaru, należycie się rozliczyć. Gazeciarz umie organizować sobie pomocników. Jeśli sam nie jest w stanie sprzedawać z powodu choroby czy spraw rodzinnych, to zastąpią go przeszkoleni, gotowi do pracy zastępcy. Klient musi dostać gazety i to jest zadanie młodego gazeciarza.

Dobry gazeciarz, który pracuje od ponad roku, umie ciężko pracować i załatwiać wszystko samodzielnie. Takiego właśnie człowieka potrzebujesz w swojej firmie. Potrzebujesz ludzi, którzy cenią pracę i wykonują ją dobrze.

 

1 2 ... 6

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: