eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › McAfee MVISION: nowy pakiet bezpieczeństwa dla biznesu

McAfee MVISION: nowy pakiet bezpieczeństwa dla biznesu

2018-08-06 10:33

McAfee MVISION: nowy pakiet bezpieczeństwa dla biznesu

Nowy pakiet zabezpieczeń dla biznesu © vege - Fotolia

Firma McAfee wprowadziła do sprzedaży nowy pakiet produktów stworzonych z myślą o użytkownikach biznesowych. Od sierpnia w sprzedaży dostępny jest McAfee MVISION, który ma pozwalać na spójne zarządzanie różnorakimi rodzajami zabezpieczeń i urządzeń. Zobaczcie, jakie są jego możliwości.

Przeczytaj także: Czy podwójny antywirus zwiększy bezpieczeństwo sprzętu?

Na McAfee MVISION składają się:
  • McAfee MVISION ePO,
  • McAfee MVISION Endpoint oraz
  • McAfee MVISION Mobile.

Mają one umożliwiać skonstruowanie kompleksowego i elastycznego systemu ochrony, którym będzie można zarządzać, bazując na potrzebach klientów w miarę tego jak będą oni migrować w stronę najnowocześniejszych systemów operacyjnych oraz rozwiązań chmurowych.
- Ostatnie lata ogromnie zmieniły krajobraz cyberprzestrzeni. Dostawcy cyberzabezpieczeń stworzyli rozległe portfolio produktów, rozbudowane zostały urządzenia i systemy operacyjne, a cyberprzestępcy wymyślili wiele nowych form ataków. Tym rozrastającym się i coraz bardziej skomplikowanym ekosystemem musieli zajmować się administratorzy, którzy na co dzień dbają o to, aby aplikacje i zabezpieczenia były zaktualizowane i uruchomione. Nadszedł czas na to, aby uprościć zarządzanie, wzmocnić ochronę i pomóc administratorom w ich pracy. Temu właśnie służy McAfee MVISION – tłumaczy Arkadiusz Krawczyk, Country Manager w McAfee Polska. – Co ważne, MVISION obejmuje również inne technologie innych producentów, co pozwala nam zintegrować siły w walce z cyberprzestępcami.

Dzięki konsoli zarządzania MVISION specjaliści ds. bezpieczeństwa mają zyskać możliwość płynnego zarządzania, optymalizacji oraz integracji mechanizmów kontroli w ramach dowolnej kombinacji funkcji zaawansowanej ochrony McAfee oraz zabezpieczeń wbudowanych w Windows 10.
- System McAfee ePO jest jednym z pionierów zintegrowanej automatyzacji i koordynacji zabezpieczeń. Trudno dziś pozyskać ekspertów w zakresie bezpieczeństwa, dlatego specjaliści w tej dziedzinie wymagają wsparcia tradycyjnego systemu ePO, ale dostarczonego w prostej formie, aby mogli pracować jednocześnie wydajnie oraz skutecznie. McAfee MVISION wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z automatyzacją i uproszczeniem zabezpieczeń w ramach narzędzi oferowanych przez McAfee oraz inne firmy, w tym m.in. Microsoft Defender. MVISION może być dostarczany jako aplikacja SaaS (oprogramowanie jako usługa) i łączy w sobie analitykę, zarządzanie zgodnością z przepisami i zdarzeniami w sposób dostosowany do dużych i średnich firm – mówi Frank Dickson, wiceprezes ds. badań, dział zabezpieczeń, IDC.

fot. vege - Fotolia

Nowy pakiet zabezpieczeń dla biznesu

Nowy pakiet McAfee MVISION obejmuje McAfee MVISION ePO, McAfee MVISION Endpoint oraz McAfee MVISION Mobile


Elementy pakietu McAfee MVISION:

McAfee MVISION ePO


McAfee MVISION ePO to usługa SaaS oferująca uproszczony i scentralizowany widok oraz tryb analizy. Eliminuje konieczność wdrożenia i utrzymania zaplecza w obrębie infrastruktury oraz pozwala klientom na łatwą migrację istniejącego już środowiska ePO. Organizacje mogą skoncentrować się wyłącznie na obniżaniu ryzyka z użyciem chmury, mając zawsze pewność, że korzystają z najnowszych zabezpieczeń. Konsola ePO zyskała nie tylko nową opcję MVISION ePO SaaS, ale też została zaktualizowana, aby umożliwić zespołom ds. bezpieczeństwa lepsze zrozumienie zagrożeń, zapewnienie zgodności z przepisami bezpieczeństwa oraz szybsze i sprawniejsze działanie. Udoskonalenia obejmują:
  • Nowy obszar roboczy zorientowany na zadania: Zaprojektowany z myślą o optymalizacji i podejściu sytuacyjnym, pozwala administratorom uzyskać klarowny widok statusu zabezpieczeń i wykonywać zadania dwa razy szybciej. Nowy obszar roboczy integruje ochronę w różnych urządzeniach, systemach operacyjnych, produktach McAfee i technologiach innych firm, aby wizualizować zagrożenia i natychmiast podejmować działania.
  • Prywatna konsola ePO wdrożona w Amazon Web Services (AWS): Eliminuje konieczność posiadania osobnej bazy danych i zasobów fizycznych, zapewniając dostosowaną do indywidualnych potrzeb kontrolę nad infrastrukturą zarządzania i danymi konfiguracyjnymi. ePO AWS Quick Start umożliwia organizacjom rozruch w czasie krótszym niż 1 godzina.

McAfee MVISION Endpoint


McAfee MVISION Endpoint zarządza wbudowanymi zabezpieczeniami systemu Windows 10 i rozszerza je, aby zapewnić większy zasięg ochrony szybciej i sprawniej niż inne rozwiązania dostępne na rynku. McAfee MVISION Endpoint uzupełnia wbudowaną ochronę Windows 10 o szczegółowo opracowane, bezsygnaturowe i zaawansowane zabezpieczenia przed zagrożeniami. To podejście opierające się na współpracy jest zarządzane z poziomu McAfee MVISION ePO i zapewnia obronę przed skomplikowanymi atakami, nie tworząc trudności spowodowanymi wieloma systemami zarządzania.

McAfee MVISION Mobile


McAfee MVISION Mobile zapewnia widoczność i obronę przed zagrożeniami dla produktów z systemami iOS i Android, dzięki czemu gwarantuje im taki sam poziom zabezpieczeń jak innym urządzeniom. McAfee MVISION Mobile sprawia, że ochrona jest zawsze włączona, niezależnie od tego, w jaki sposób urządzenie jest połączone. Analizując odchylenia w jego działaniu, McAfee MVISION Mobile ustala, czy wystąpiły czynniki wskazujące na naruszenie i tym samym identyfikuje zaawansowane ataki wykorzystujące sprzęt, instalowane aplikacje i niezaufane sieci. Zasoby mobilne są widoczne w konsoli McAfee MVISION ePO i mogą być przez nią zarządzane.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: McAfee, bezpieczeństwo w internecie

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: