eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfon ASUS ZenFone Zoom S

Smartfon ASUS ZenFone Zoom S

2017-06-07 12:01

Smartfon ASUS ZenFone Zoom S

Smartfon ASUS ZenFone Zoom S © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Najnowszy model smartfona ASUS ZenFone Zoom S wyposażony został w nowatorski dwusoczewkowy układ optyczny, baterię o pojemności 5000 mAh i energooszczędny procesor Qualcomm Snapdragon 625.

Przeczytaj także: Smartfon ASUS ZenFone 3 Max zadebiutował w Polsce

Rewelacyjny wyświetlacz pokryty najtwardszym szkłem


ZenFone Zoom S w obudowie z piaskowanego aluminium jest wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD i jasności wynoszącej aż 500 cd/m2. Wyświetlany na nim obraz charakteryzuje się krystaliczną czystością i wysokim kontrastem, także przy korzystaniu z telefonu na zewnątrz. Paleta kolorów pokrywa ponad 100% przestrzeni barwnej NTSC. Filtr światła niebieskiego zapobiega zmęczeniu oczu przy długotrwałym patrzeniu na ekran.

Smartfon chroniony jest przez powłokę szklaną Corning Gorilla Glass 5. Smukła obudowa ma krawędź 7,9 mm. Smartfon waży 170 gramów. Z tyłu znajduje się czytnik linii papilarnych.

Wyższy poziom fotografii mobilnej


Dwusoczewkowy układ optyczny zastosowany w smartfonie ZenFone Zoom S (ZE553KL) opiera się na dwóch aparatach: głównym z szerokokątnym obiektywem o przesłonie f/1,7 i ogniskowej 25 mm, współpracującym z matrycą SONY IMX362 o rozdzielczości 12 Mpix o dużych pikselach 1,4 µm oraz wyspecjalizowanym aparacie 59 mm o rozdzielczości 12 Mpix z 2,3-krotnym zoomem optycznym i 12-krotnym zoomem całkowitym.

fot. mat. prasowe

ASUS ZenFone Zoom S

ASUS ZenFone Zoom S wyposażony został w nowatorski dwusoczewkowy układ optyczny.


Główny aparat nadaje się najlepiej do fotografowania szerokiego pola i wykonywania zdjęć makro, nawet z odległości 10 cm, zaś aparat z zoomem optycznym jest idealny do zdjęć z dużych odległości. Największą zaletą posiadania dwóch aparatów z obiektywami o różnych ogniskowych jest możliwość natychmiastowego przełączania się między obiektywami w zależności od perspektywy.

ZenFone Zoom S otrzymał aparat ASUS SuperPixel Camera, który nawet w nocy lub przy słabym świetle pozwala szybko wykonać wyraźne zdjęcia. Układ ten opiera się na trzech elementach: dużych pikselach o wielkości 1,4 µm, przesłonie obiektywu f/1,7, która zapewnia matrycy więcej światła w porównaniu do aparatów w innych urządzeniach i technologii ASUS SuperPixel, która nawet czterokrotnie podnosi czułość świetlną dzięki inteligentnemu sterowaniu poziomem ISO podczas fotografowania oraz usuwaniu szumu przy obróbce wykonywanej po zrobieniu zdjęcia.

fot. mat. prasowe

ASUS ZenFone Zoom S - przód

ZenFone Zoom S w obudowie z piaskowanego aluminium jest wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala.


ASUS ZenFone Zoom S ma przedni aparat z matrycą SONY IMX 214 o rozdzielczości 13 Mpix i obiektywem z przysłoną f/2,0. W efekcie wykonamy nim zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a dzięki technologii ASUS SuperPixel czułość świetlna jest zwiększona dwukrotnie. Dodatkowo dzięki funkcji „flasha ekranowego” przy słabym oświetleniu można wykorzystać ekran w charakterze lampy błyskowej.

Autofocus ASUS 0.03s TriTech+ to udoskonalony system automatycznej regulacji ostrości z nową technologią Dual Pixel PDAF, stanowiącą jedną z trzech technik regulacji ostrości wykorzystywanych w telefonie. Oprócz niej zastosowano autofocus laserowy drugiej generacji oraz autofocus ze śledzeniem obiektów. System TriTech+ automatycznie dobiera tę z trzech technik ogniskowania, która da najlepszy obraz fotografowanego obiektu, a ogniskowa ustawia się zaledwie w 0,03 sekundy.

fot. mat. prasowe

ASUS ZenFone Zoom S - tył

Z tyłu znajduje się czytnik linii papilarnych.


Smartfon pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 4K ze stałym autofocusem, w trybie ręcznym daje pełną kontrolę nad zaawansowanymi ustawieniami aparatu i będzie umożliwiał wykonywanie oraz zapis zdjęć w formacie RAW. Format ten zachowuje wszystkie dane obrazu uchwyconego przez matrycę, a zatem nadaje się najlepiej do poprawek i edycji, np. celem wydobycia drobnych szczegółów cienia lub korekty nadmiernie naświetlonych części fotografii. Strata jakości po obróbce pliku RAW jest znacznie mniejsza niż po edycji pliku JPEG. Funkcja ta będzie dostępna po aktualizacji systemu do Android 7.0 (Nougat).

ZenFone Zoom S ma baterię o pojemności 5000 mAh oraz wydajny, a jednocześnie energooszczędny procesor Qualcomm Snapdragon 625, wykonany w technologii 14 nm. Wystarcza to na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K UHD aż przez ok. 6 godzin bez przerwy lub na 42 dni czuwania. Bateria może również pełnić funkcję power banku i szybko ładować inne urządzenia.

ASUS ZenFone Zoom S dostępny będzie na polskim rynku w kolorze czarnym (Navy Black). Cena wersji 4GB RAM z 64GB pamięci wewnętrznej kształtuje się na poziomie ok. 1999 zł.

Przeczytaj także: Smartfon ASUS ZenFone GO Smartfon ASUS ZenFone GO

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: