eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 i ZenFone 6

Smartfony ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 i ZenFone 6

2014-01-14 00:59

Smartfony ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 i ZenFone 6

ZenFone 4 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

ASUS zaprezentował ZenFone, zupełnie nową serię wysokiej klasy smartfonów, dostępnych w wersjach z ekranami o przekątnej od 4 do 6 cali. Urządzenia wyposażono w procesory Intel Atom oraz autorski interfejs ZenUI. ZenFone dostępne będą w pięciu różnych kolorach.

Przeczytaj także: Smartfony ASUS ZenFone 4, ASUS ZenFone 5 i ASUS ZenFone 6

ZenFone 4

ZenFone 4 posiada 4-calowy ekran oraz mocny procesor Intel® Atom™ Z2520 1.2GHz z technologią Quad-Thread Hyper-Threading, która zapewnia błyskawiczną reakcję urządzenia. Dwie wbudowane kamery, w tym kamera główna 5 MP, które pozwalają robić świetne zdjęcia, smukły kształt, waga zaledwie 115 g i pięć wersji w wyrazistych kolorach (czarnym, białym, czerwonym, niebieskim i żółtym) – to wszystko sprawia, że ZenFone 4 jest świetnym smartfonem dla młodych użytkowników, poszukujących idealnego mobilnego towarzysza w swoim cyfrowym życiu.

fot. mat. prasowe

ZenFone 4

ZenFone 4 posiada 4-calowy ekran oraz mocny procesor Intel® Atom™ Z2520 1.2GHz z technologią Quad-Thread Hyper-Threading


ZenFone 5

ZenFone 5 wyposażono w duży, 5-calowy ekran IPS zapewniający wysokiej jakości obraz HD w rozdzielczości 1280x720. Urządzenie zachowuje smukłą konstrukcję – w najcieńszym miejscu jego grubość wynosi zaledwie 5,5 mm. Opracowane przez ASUS technologie ASUS PenTouch i GloveTouch podnoszą czułość ekranu i umożliwiają obsługę dotykową przy pomocy dowolnego rysika lub w rękawiczkach. ZenFone 5 posiada szybki i wydajny energetycznie procesor Intel Atom Z2580 z zegarem 2 GHz oraz doskonałej jakości 8 MP kamerę główną PixelMaster z funkcją stabilizacji obrazu. Dodatkowo czujnik oświetlenia tła BSI, soczewka z przysłoną f/2.0 i technologia ASUS PixelMaster umożliwiają wykonywanie zdjęć, których jakość nie ustępuje wielu modelom aparatów cyfrowych. Przednia kamera (2 MP) pozwala robić autoportrety o wysokiej ostrości. Technologia PixelMaster obsługuje tryb pracy przy słabym oświetleniu (Low-Light Mode), mierząc dostępny poziom oświetlenia i inteligentnie dopasowując rozmiar piksela w taki sposób, aby rozjaśnić obraz nawet o 400 procent. Dzięki temu ZenFone 5 pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy w słabym świetle bez wbudowanej lampy błyskowej. Smartfon będzie dostępny w czterech kolorach – czarnym, białym, czerwonym i złotym.

fot. mat. prasowe

ZenFone 5

ZenFone 5 wyposażono w duży, 5-calowy ekran IPS zapewniający wysokiej jakości obraz HD w rozdzielczości 1280x720.


ZenFone 6

ZenFone 6 posiada 6-calowy ekran HD. Podobnie jak w ZenFone 5, model korzysta z technologii GloveTouch i PenTouch, umożliwiając obsługę urządzenie w rękawiczkach lub przy pomocy dowolnego rysika. Za wydajność odpowiada mocny procesor Intel Atom Z2580 z zegarem 2 GHz. Dużemu ekranowi w ZenFone 6 towarzyszy technologia audio ASUS SonicMaster, która zapewni doskonałe brzmienie podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. ZenFone 6 posiada 13 MP kamerę główną wyposażoną w ekskluzywną technologią ASUS PixelMaster oraz przednią 2 MP kamerę do robienia autoportretów i prowadzenia rozmów wideo. ZenFone 6 jest dostępny czarnym, białym, czerwonym i złotym kolorze.

fot. mat. prasowe

ZenFone 6

ZenFone 6 posiada 6-calowy ekran HD i korzysta z technologii GloveTouch i PenTouch


ZenUI

Użytkownicy smartfonów ZenFone 4, 5 i 6 będą mogli korzystać z nowego interfejsu użytkownika stworzonego przez ASUSa — ZenUI. To skrupulatnie zaprojektowany system dostępny wyłącznie w urządzeniach ASUS, który pomaga użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości tkwiące w każdym smartfonie ZenFone. ZenUI posiada darmowy komunikator stworzony przez Omlet Chat na platformie Omlet Open Messaging Platform. ASUS wyposażył każdy ZenFone w ulepszone aplikacje dla Androida, np. aplikację do obsługi poczty elektronicznej, która umożliwia teraz wątkowanie wiadomości, ułatwiając śledzenie korespondencji. Tryb Smart Reader w przeglądarce automatycznie dostosowuje odcień i jasność tła, aby nie przemęczać oczu, a aplikacja galerii posiada rozbudowane funkcje synchronizacji online.

Procesory Intel Atom

Procesory Intel Atom w urządzeniach ZenFone oraz PadFone to komponenty najwyższej klasy, pokonujące w benchmarkach produkty konkurencji i oferujące lepszą wydajność w codziennym użytkowaniu niż układy cztero- i ośmiordzeniowe z górnej półki. Nowa generacja procesorów Atom wykorzystuje technologię Hyper-Threading, która oferuje obsługę czterech wątków, przy jednoczesnym oszczędnym zużywaniu baterii. Zintegrowana grafika w procesorze Atom to najwyższa wydajność – nawet pięciokrotnie wyższa od alternatywnych rozwiązań.

Przeczytaj także: Smartfon ASUS ZenFone Zoom S Smartfon ASUS ZenFone Zoom S

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: