eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony ASUS ZenFone 4, ASUS ZenFone 5 i ASUS ZenFone 6

Smartfony ASUS ZenFone 4, ASUS ZenFone 5 i ASUS ZenFone 6

2014-09-28 00:55

Smartfony ASUS ZenFone 4, ASUS ZenFone 5 i ASUS ZenFone 6

ZenFone 5 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Asus wprowadza do swojej oferty cztery modele smartfonów z serii ZenFone, łączące nowoczesny design i funkcjonalność. Ekrany w technologii Corning Gorilla Glass 3, system Android 4.4 KitKat, wydajne procesory, oprogramowanie ASUS Pixel Master to cechy łączące wszystkie propozycje.

Przeczytaj także: Smartfon ASUS ZenFone GO ZC500TG

ASUS ZenFone 4


ASUS ZenFone 4 charakteryzuje się miłym dla oka, estetycznym wzornictwem – dodatkowo porowata powierzchnia obudowy chroni go przed zabrudzeniami i śladami palców. Do produkcji 4,5-calowego ekranu o rozdzielczości 854 na 480 pikseli wykorzystano bardzo wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 3.

Sercem smartfona jest dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Atom Z2520 o taktowaniu 1,2 GHz. Na pokładzie ZenFona 4 znajdziemy także 1 GB pamięci RAM. Dzięki wydajnym podzespołom smartfon poradzi sobie z obsługą nawet wymagających gier i multimediów. Ulubione aplikacje możemy zainstalować w pamięci wewnętrznej telefonu – producent przewidział na to 8 GB miejsca z możliwością rozszerzenia do 64 GB za pomocą karty microSD.

fot. mat. prasowe

ZenFone 4 - czerwony

ZenFone 4 wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej


Nowy ASUS ZenFone 4 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5MP z autofocusem, detektorem twarzy i możliwością wykonywania zdjęć panoramicznych. Na uwagę zasługuje wbudowana aplikacja ASUS Pixel Master, pozwalająca m.in. na wykonanie 100 ujęć w czasie krótszym niż 20 sekund, inteligentnym usuwaniem niechcianych obiektów i narzędziami do retuszu.

Zastosowana bateria o pojemności 1600 mAh pozwala na 10 godzinną rozmowę i 192 godziny czuwania. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4, a jego obsługę usprawnia nakładka ZEN UI.

4-calowy smartfon ASUS ZenFone 4 dostępny będzie na polskim rynku w cenie 499 zł.

ASUS ZenFone 5


ASUS ZenFone 5 dostępny jest w dwóch wersjach: A501CG i A500KL różniących się procesorem i rodzajem zastosowanej łączności. Zarówno ZenFone 5, jak i jego większy brat – ZenFone 6 – mają cechę wspólną: można je obsługiwać w rękawiczkach i za pomocą rysika. Wszystkie modele z rodziny ASUS ZenFone oferują także dostęp do 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze – ASUS WebStorage.

ASUS ZenFone 5 A501CG został wyposażony w wydajny dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Atom Z2580 lub Z2560 (w zależności od wersji), taktowany z częstotliwością 2.0 lub 1.6GHz oraz szybką, 64-bitową pamięć RAM (1 lub 2 GB). Smartfon oferuje 8GB pamięci do wykorzystania na ulubione aplikacje i multimedia, z możliwością rozszerzenia o nawet 64GB.

ASUS ZenFone 5 w wersji A501CG obsługuje połączenia w standardzie 3G. Umożliwia także obsługę dwóch kart SIM, dzięki czemu można z niego korzystać jednocześnie zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Zaawansowana konstrukcja anteny ZenFone'a 5 zapewnia doskonałą pracę nawet na obszarach o słabym sygnale. Została ona też dopracowana pod kątem obniżenia poboru mocy podczas wyszukiwania sygnału, co w efekcie daje zauważalne wydłużenie czasu pracy na baterii.

fot. mat. prasowe

ZenFone 5

ZenFone 5 nabyć można w jednej z dwóch wersji: A501CG lub A500KL


Drugi z ZenFone’ów 5 – model A500KL – posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm MSM8926 taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Smartfon obsługuje standard sieci 4G i Internet LTE. Model ten ma też wbudowany slot na kartę SD, która pozwala na rozszerzenie 8GB wbudowanej pamięci o kolejne 64GB.

Obydwa modele ZenFone’a 5 wyposażono w pojemnościowe, wielodotykowe wyświetlacze o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1280x720 pikseli. Obydwa zasilane są baterią litową o pojemności 2110 mAh, która wystarczy na ok. 19 godzin rozmowy i nawet 400-godzinny czas czuwania. Co ciekawe, zastosowanie dużej baterii nie wpłynęło znacząco na wagę urządzenia, którego ciężar wynosi zaledwie 145 g. ZenFone 5 posiada 8-megapikselową kamerkę tylną i 2-megapikselową przednią oraz oprogramowanie ASUS Pixel Master do retuszowania i modelowania zdjęć.

Za model ASUS ZenFone 5 A501CG zapłacimy 699 zł, z kolei za wersję oferującą obsługę LTE – ZenFone A500KL – 899 zł.

ASUS ZenFone 6


ZenFone 6 to największy model z rodziny ZenFone’ów. Smartfon wyposażono w 6-calowy, pojemnościowy ekran wielodotykowy o rozdzielczości 1280x720 pikseli. Zamontowana bateria litowa 3300 mAh,pozwoli na niemal 400 godzin czuwania i nawet 28 godzin rozmów.

Model ten ma zainstalowany dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Atom Z2580 taktowany z częstotliwością 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej. Zamontowane gniazdo pamięci pozwala na rozszerzenie pamięci wewnętrznej do 64 GB.

Model ten wyposażony został w dwie kamery – przednią o rozdzielczości 2 MP oraz tylną o rozdzielczości aż 13 MP. Jak każdy model smartfonów z rodziny ASUS ZenFone, także i ten posiada aplikację ASUS Pixel Master.

Nowy ASUS ZenFone 6 kosztuje 899 zł.

fot. mat. prasowe

ZenFone 6 - złoty

Model został wyposażony w tylną kamerę o rozdzielczości 13 MP


Nakładka systemowa ZEN UI


Każdy telefon z rodziny ASUS ZenFone posiada zainstalowany system Android w wersji 4.4 lub 4.3 (z możliwością aktualizacji do wersji 4.4) oraz nakładkę systemową ZEN UI, która poprawia wygląd i funkcjonalność systemu operacyjnego.

ZEN UI oferuje szereg przydatnych funkcji, m.in.: What’s Next i Do It Later. Pierwsza pełni rolę organizera, wyświetlając na ekranie blokady nowe wiadomości, pogodę, spis rzeczy do zrobienia w danym dniu czy kontakty VIP. Do It Later natomiast to bardzo przydatne narzędzie do przypominania sobie o rzeczach zapomnianych. Np. jeżeli użytkownik pisze SMS-a i ktoś do niego zadzwoni, wystarczy, że naciśnie jeden przycisk, a po rozmowie, telefon sam przypomni mu o czekającej na dokończenie wiadomości.

Specyfikacje


fot. mat. prasowe

Specyfikacje

Smartfony wyposażone są w dwu- lub czterordzeniowe procesory


Przeczytaj także: Smartfon ASUS ZenFone C Smartfon ASUS ZenFone C

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: