eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Krakowski Złocień z nowym centrum handlowym

Krakowski Złocień z nowym centrum handlowym

2017-03-31 13:40

Krakowski Złocień z nowym centrum handlowym

Atut Złocień - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Krakowski Złocień zyska nowe centrum handlowe typu convenience. Atut Złocień powstanie u zbiegu ul. Domagały i Agatowej, co powinno być dobrą wiadomością dla mieszkańców tej nisko nasyconej handlem okolicy. Prace budowlane ruszą już za kilka miesięcy, a otwarcie obiektu zaplanowano na początek nadchodzącego roku.

Przeczytaj także: Powstaje Atut Ruczaj

KG Group, deweloper centrów handlowych Atut, otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę obiektu.
– Pierwsze prace budowlane rozpoczniemy w II półroczu 2017, a planowane otwarcie to I połowa 2018 roku – komentuje Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

Atut Złocień to centrum handlowe typu convenience, a więc niewielka przestrzeń oferująca głównie towary zaspokajające potrzeby bieżące kupujących. Obiekt powstanie na terenie krakowskiego osiedla Złocień, u zbiegu ulic Domagały i Agatowej. To okolica charakteryzująca się niskim nasyceniem handlem i dość gęstym zaludnieniem, które ze względu na planowane inwestycje mieszkaniowe będzie się jeszcze zwiększać. Po ich zakończeniu zasięg obiektu do 5 minut pieszo ma wynieść ok. 20 tys. osób.

Liczący sobie 3 tys. mkw. GLA obiekt będzie powstawać w dwóch etapach. Po pierwszym z nich w Atut Złocień znajdzie się około 10 lokali handlowo-usługowych. Przy centrum przewidziano 100 miejsc parkingowych. Otwarcie centrum zaplanowano na I połowę 2018 roku.
– Dążymy do tego, żeby Atut Złocień stał się miejscem codziennych zakupów mieszkańców okolicznych osiedli. Dzięki ofercie handlowej obiektu będą mogli nabyć produkty pierwszej potrzeby, niezbędne w każdym gospodarstwie domowym - mówi K. Gaczorek. Obiekty typu convenience są stosunkowo niewielkie, dlatego zakupy robi się w nich wygodnie - nie trzeba przemierzać długich pasaży handlowych, tak jak to ma miejsce w dużych galeriach handlowych. Budynek centrum przy osiedlu Złocień będzie strip mallem z układem wejść z ulicy bezpośrednio do danego sklepu, co jeszcze bardziej wpłynie na komfort klientów - dodaje K. Gaczorek.

Tenant mix Atut Złocień stworzą uznane na polskim rynku marki spożywcze, modowe, drogeryjne, farmaceutyczne oraz usługowe. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting, firma specjalizująca się w wynajmie powierzchni komercyjnych. Obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje z popularnymi sieciami handlowymi.

fot. mat. prasowe

Atut Złocień - wizualizacja

Budowa obiektu będzie podzielona na dwa etapy.


Pięć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Grażyny, Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany, oraz w Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: