eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Biurowiec Bobrowiecka 8 - kolejna odsłona Spectra Art Space

Biurowiec Bobrowiecka 8 - kolejna odsłona Spectra Art Space

2016-10-17 11:56

Biurowiec Bobrowiecka 8 - kolejna odsłona Spectra Art Space

Bobrowiecka 8 - wizualizacja © fot. mat. prasowe

Na Dolnym Mokotowie, zaledwie 4 km od centrum Warszawy, powstaje kolejna inwestycja spółki Spectra Development. Bobrowiecka 8 to biurowiec, który stanowi kontynuację projektu Spectra Art Space, zrealizowanego we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w istniejącym już budynku biurowym przy Bobrowieckiej 6. Konceptem, który przyświeca realizacji nowego biurowca, jest kultura wpisana w przestrzeń pracy.

Przeczytaj także: Podium Park w Krakowie - więcej niż kompleks biurowy

Bobrowiecka 8 zaoferuje najemcom 22 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej oraz ponad 2 400 mkw. powierzchni przeznaczonej na usługi. Biurowiec będzie posiadał 6 kondygnacji nadziemnych, a powierzchnia typowego piętra, którego przestrzeń będzie można swobodnie aranżować, wyniesie ok. 4 000 mkw. Bryłę budynku ma wyróżniać ponadczasowa architektura i rozwiązania technologiczne mające zagwarantować wysoki komfort pracy.

Pod budynkiem zaplanowano dwupoziomową halę garażową z 501 miejscami parkingowymi. Deweloper przewidział także ogólnodostępną kawiarnię, restaurację oraz klub fitness. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków na dziedzińcu budynku Bobrowiecka 8 powstanie Ogród Sztuki. Koncept kultury wpisanej w przestrzeń pracy przewiduje również organizację wydarzeń kulturalnych oraz realizację projektów z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej.
– Bobrowiecka 8 będzie najwyższej klasy budynkiem biurowym, powstającym według autorskiego konceptu kultury wpisanej w przestrzeń pracy. Niepowtarzalna obecność dzieł sztuki jest kontynuacją projektu Spectra Art Space Fundacji Rodziny Staraków, w ramach którego prezentowane są prace polskich artystów powstałe po 1946 roku w przestrzeniach zrealizowanej już inwestycji Bobrowiecka 6. Zadaniem sztuki obecnej we wnętrzach nowego biurowca jest wspieranie kultury organizacji naszych najemców, a także wpływanie na wysoki komfort pracy ich pracowników, ich rozwój i kreatywność. To zupełnie nowatorskie podejście do realizacji inwestycji biurowych na stołecznym rynku nieruchomości - mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Biurowiec klasy A powstaje na Dolnym Mokotowie pomiędzy ulicą Sobieskiego oraz wchodzącą w skład Wisłostrady ulicą Czerniakowską, co gwarantuje bardzo dobre połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, w tym z położonym zaledwie 4 km dalej centrum Warszawy oraz reprezentacyjnymi Alejami Ujazdowskimi z pałacem Belwederskim i parkiem Łazienki Królewskie. Położony w pobliżu Most Siekierkowski zapewnia z kolei dogodny dojazd do prawobrzeżnej części miasta. Inwestycja jest częścią większego zespołu urbanistycznego - Kompleksu Bobrowiecka, w skład którego wejdą wspomniany biurowiec Bobrowiecka 6 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10. Wszystkie budynki zaprojektowała pracownia JEMS Architekci.

fot. mat. prasowe

Bobrowiecka 8 - wizualizacja

Koncept jest rozwinięciem projektu Spectra Art Space realizowanego przy współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w istniejącym już biurowcu Bobrowiecka 6


- To nieodkryta jeszcze w pełni lokalizacja, która ze względu na bliskość centrum Warszawy cechuje się niezwykłym potencjałem, zarówno jako atrakcyjne miejsce do pracy jak i życia. W przypadku inwestycji biurowej stanowi też ciekawy kontrapunkt zarówno dla biznesowego Służewca jak i centralnego obszaru biznesu, tworząc nowe ciekawe miejsce na stołecznej mapie nieruchomości komercyjnych – mówi Dariusz Sokołowski.

Biurowiec Bobrowiecka 8 jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska, a za jej komercjalizację odpowiada agencja CBRE. Planowany termin zakończenia budowy to III kwartał 2017 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: