eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepiej oceniane bazy hotelowe na świecie

Najlepiej oceniane bazy hotelowe na świecie

2016-02-06 00:10

Najlepiej oceniane bazy hotelowe na świecie

Gramado, Brazylia © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl co roku przygotowuje zestawienie 100 najlepiej ocenianych baz hotelowych na świecie. W rankingu za rok 2015 zwyciężyła turecka dolina Göreme. Jak poradziły sobie polskie miasta? Najlepiej oceniony został Kraków, jednak w TOP100 znalazły się jeszcze trzy inne miasta z kraju nad Wisłą.
Tegoroczne zestawienie najlepiej ocenianych baz hotelowych otwiera Göreme (88,03), przepiękna dolina w Turcji w regionie Kapadocji. To zabytkowa część tureckiej Anatolii. Na drugim miejscu znalazła się Matera (87,48), miasto i gmina we Włoszech, które w 1993 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszą trójkę zamyka również włoska miejscowość, San Gimignano (85,98) – leżąca w urokliwym regionie Toskania.

W pierwszej dziesiątce znalazało się również małe miasteczko w Brazylii – Gramado (85,57), drugie co do wielkości miasto Wietnamu – Hanoi (85,50) i trzecie już w zestawieniu włoskie miasto – Lecce (85,35). Na 7. miejscu zestawienia uplasował się Siem Reap (85.35) w Kambodży – słynący ze starożytnej stolicy Angor, która leży przy Siem Riep. Kolejno na liście znalazły się Killarney w Irlandii (85,17), Sorrento we Włoszech (85,14) i Funchal w Portugalii (84,93). W tym ostatnim od 3 do 10 lutego odbywa się słynny na całą Europę karnawał.

Najlepiej ocenianym polskim miastem, które zostało wyróżnione w globalnym rankingu trivago, okazał się być Kraków. Miasto królów polskich znalazało się na 22. miejscu zestawienia. Warszawa uplasowała się na 44. miejscu, Poznań na 73. miejscu, Wrocław – tegoroczna Europejska Stolica Kultury – na 96. miejscu.

fot. mat. prasowe

Ranking baz hotelowych, miejsca 1 - 29

W tegorocznym zestawieniu najlepiej oceniona została turecka dolina Göreme


fot. mat. prasowe

Ranking baz hotelowych, miejsca 30 - 63

Warszawa znalazła się na 44 pozycji z wartością indeksu równą 83,02


fot. mat. prasowe

Ranking baz hotelowych, miejsca 64 - 100

Wrocław uplasował się na 96 pozycji rankingu z notą 81,36


Informacje o rankingu


Co roku, na przełomie stycznia i lutego, trivago publikuje zestawienie 100 miejsc, które według podróżujących dysponują najlepszą bazą hotelową.

Ranking Reputacji trivago jest tworzony na podstawie 200 milionów opinii gości hotelowych, które pochodzą z ponad 250 różnych stron rezerwacyjnych o międzynarodowym zasięgu (między innymi Booking.com, Hotels.com). Pod uwagę brane były miasta z minimum 130 obiektami noclegowymi oraz z co najmniej 60 opiniami.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: