eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Karnawał w Wenecji, a może w Belgii? 5 ciekawych propozycji

Karnawał w Wenecji, a może w Belgii? 5 ciekawych propozycji

2016-01-27 08:58

Karnawał w Wenecji, a może w Belgii? 5 ciekawych propozycji

Karnawał w Wenecji © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Karnawałowe szaleństwo zdążyło już rozgościć się na ulicach niektórych miast, w innych trwają dopiero przygotowania do widowiskowych parad, konkursów i wydarzeń. Wyszukiwarka hoteli trivago.pl wybrała pięć ciekawych propozycji dla osób, które chętnie dołączą do zabawy w jednym z europejskich ośrodków.

1. Wenecja, Włochy


Karnawał rozpoczyna się tutaj 23 stycznia, a kończy 9 lutego. W tym okresie będą trwać zabawy na świeżym powietrzu, widowiskowe parady i imprezy zamknięte. Symbolem weneckiego karnawału są maski. W średniowieczu, bo na ten czas datowane są początki tej zabawy w słynnym mieście na wodzie, maski pozwalały zatrzeć różnice pomiędzy grupami społecznymi. Dzisiaj oprócz nich uczestnicy zakładają peruki i kostiumy. Karnawał rozpoczyna się paradą na Placu Świętego Marka, która oznacza wielkie wejście w czas niesamowitych zabaw i tańców. Na zakończenie weneckiego karnawału zabrzmią dzwony na bazylice Placu Świętego Marka, a o północy na niebie rozbłysną światła sztucznych ogni.

Przewidywane zabawy karnawałowe to:
  • wiele objętych płatnym wstępem imprez, m.in. przedstawienia z aktorami, muzyczne koncerty,
  • Lot Anioła 31 stycznia – to spektakularne wydarzenie, podczas którego sławne osoby wykonują zjazd z dzwonnicy po linie – zwyczaj nawiązuje do dawnych weneckich cyrkowców,
  • konkursy, na przykład na najlepszą maskę i kostium,
  • w trzeci dzień odbywa się Bal Maskowy nazywany Balem Dożów. Uczestnictwo jest płatne, a każdy, kto chce wziąć udział, musi posiadać odpowiedni kostium.

fot. mat. prasowe

Karnawał w Wenecji

Karnawał w Wenecji już się rozpoczął - czekają tam na nas widowiskowe parady


2. Nicea, Francja


Karnawał w Nicei należy do jednego z największych na świecie. W okresie od 12 do 28 lutego na Lazurowym Wybrzeżu możemy więc być świadkami niezapomnianego widowiska. Oprócz tradycyjnych, kolorowych parad przez miasto, którym towarzyszą artyści z wielu krajów, możemy zobaczyć znacznie więcej. Do najsłynniejszych wydarzeń w czasie karnawału należą Parada Światła i Bitwa Kwiatowa. Pierwsza to widowisko, w którym możemy być świadkami pochodu niesamowitych kukieł i artystów. Wszystkiemu towarzyszą przepiękne światła. Podczas Bitwy Kwiatowej natomiast jadące w korowodzie osoby w przebraniach rzucają kwiaty w publiczność. Całej zabawie sprzyjają niesamowite widoki, z jednej strony plaże Morza Śródziemnego, a z drugiej pasma górskiego Prealp Nicejskich. Parady trwają dzień i noc.

Wjazd ogromnej kukły Króla Karnawału na Plac Massena w Nicei zwiastuje rozpoczęcie karnawału. Nie mogłoby zabraknąć również królowej, która mu towarzyszy. Każdego roku motyw wydarzenia jest inny. Podczas tegorocznego karnawału hasłem przewodnim jest „Król muzyki”.

Hotele w pobliżu Placu Massena na 12 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Dante (najniższa cena 160 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Azurea Ex Frank Zurich (najniższa cena 200 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: B4 Nice Park (najniższa cena 235 zł za pokój dwuosobowy)

fot. mat. prasowe

Karnawał w Nicei

Parada Światła i Bitwa Kwiatowa to dwa widowiskowe wydarzenia w czasie nicejskiej parady


3. Funchal, Portugalia


Co roku w portugalskim mieście, które leży na południowym wybrzeżu wyspy Madera, odbywa się huczna zabawa karnawałowa. Karnawał rozpoczyna się w sobotę, 3 lutego, a kończy 10 lutego. W paradach uczestniczą najlepsze zespoły samby i grupy taneczne w olśniewających strojach. Cała zabawa ubarwiona jest niesamowitymi kostiumami, uśmiechniętymi ludźmi i dźwiękami wydobywającymi się z uderzanego pałkami bębna. Nie bez powodu ten portugalski karnawał porównywany jest do samego Rio.

Główne zabawy:
  • Parada Główna odbędzie się 6 lutego; to w czasie tej parady zobaczymy tancerki niczym z Rio de Janeiro, uczestników w niesamowitych kostiumach i usłyszymy dudniące bębny,
  • Parada ‘o Trapalhao’ odbędzie się 9 lutego – warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karnawałowego przebrania. To wydarzenie zapowiada koniec karnawału w Funchal.

Hotele w pobliżu centrum Funchal na 6 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Sirius (najniższa cena 140 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Residencial Melba (najniższa cena 102 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: A Casa do Caseiro (najniższa cena 147 zł za pokój dwuosobowy)

fot. mat. prasowe

Karnawał w Funchal

3 lutego rozpocznie się huczna zabawa również w portugalskim Funchal

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: