eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Rozwód: SMS dowodem zdrady?

Rozwód: SMS dowodem zdrady?

2006-01-12 00:10

Coraz częściej krótkie wiadomości tekstowe wysyłane z telefonów komórkowych stają się dowodami w sprawach rozwodowych. SMS-y potwierdzające zdradę stają się kluczowymi dowodami w co trzeciej sprawie rozwodowej w naszym kraju - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Przeczytaj także: Samodestrukcyjne SMS-y

Polacy coraz częściej stają się uzależnieni do swoich telefonów komórkowych, a SMS-y stały się ostatnio najpopularniejszą formą komunikowania. Taka wiadomość daje bowiem możliwość intymnego i bezkarnego w opinii wielu osób nawiązywania kontaktów. Tym czasem SMS-y mogą się stać dowodem w sprawie rozwodowej, ponieważ często potwierdzają zdradę małżonka.

Jak poinformował "Gazetę Wyborczą" Piotr Górecki z poznańskiego sądu okręgowego, ludzie przychodzą na rozprawy rozwodowe z telefonami komórkowymi i wyświetlają sędziemu dowody zdrady. Chociaż SMS-y są nowością w pozwach rozwodowych, to liczba spraw, w których są dowodami zdrady małżeńskiej stale się zwiększa.

Do pozwów rozwodowych małżonkowie coraz częściej dołączają treści, które odnaleźli w telefonie małżonka, jako kluczowy dowód w sprawie. Krótkie wiadomości tekstowe stają się zatem dowodami rzeczywistych zdrad. Adresaci takich wiadomości, jak podkreślają pracownicy sądów, rzadko zaprzeczają, że dopuścili się zdrady.

oprac. : Izabela Okrój / Polska.pl Polska.pl

Więcej na ten temat: rozwód, SMS, sprawa rozwodowa, SMS-y

Przeczytaj także

Telefon Sanyo dla dzieci

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: