eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Phablet ASUS Fonepad 8

Phablet ASUS Fonepad 8

2015-01-20 12:07

Phablet ASUS Fonepad 8

ASUS Fonepad 8 - kolory © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

ASUS wprowadza do swojej oferty 8-calowy phablet Fonepad 8, działający w oparciu o system Android 4.4 KitKat. Urządzenie pochwalić się może 4-rdzeniowym procesorem Intel Atom Z3530, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, a także dwoma aparatami – przednim 0,3 Mpx oraz tylnym o rozdzielczości 2 Mpx. Phablet dostępny jest w cenie 699 zł.

Przeczytaj także: Phablety ASUS Fonepad 7 i Fonepad Note 6

ASUS Fonepad 8 z wielodotykowym, 8-calowym ekranem WXGA IPS o rozdzielczości 1280x800 pikseli został wyposażony w wydajny, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3530 taktowany z częstotliwością 1,33 GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej. Phablet pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat, a 8GB wbudowanej pamięci pozwoli na zainstalowanie wielu aplikacji (pamięć można rozszerzyć o dodatkowe 64GB). ASUS zapewnia również bezpłatny dostęp do dodatkowych 5GB powierzchni dyskowej w chmurze oraz dodatkowych 11GB przez pierwszy rok użytkowania. Audiofilów zaś ucieszy fakt, że urządzenie posiada głośniki stereo wykorzystujące technologię SonicMaster, która znacząco poprawia jakość dźwięku. Litowo-polimerowy akumulator o pojemności 15.2Wh wystarczy nawet na 12 godzin użytkowania i 21 godzin rozmowy.

fot. mat. prasowe

ASUS Fonepad 8

Nowy model działa w oparciu o system Android 4.4 KitKat


Zdjęcia z PixelMaster


Urządzenie może pochwalić się przednim aparatem o rozdzielczości 0,3 megapiksela oraz tylnym o rozdzielczości 2 megapikseli z autofocusem. ASUS zadbał również o jakość wykonywanych ujęć, oddając w ręce użytkowników narzędzie PixelMaster z szeregiem użytecznych funkcji. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim: Time Rewind, stabilizator obrazu, tryb selfie i narzędzia do retuszowania zdjęć. Pracując w trybie Time Rewind aparat rozpoczyna robienie serii zdjęć na 2 sekundy przed naciśnięciem spustu migawki, a kończy sekundę po puszczeniu przycisku. W ciągu 3 sekund aparat automatycznie robi 31 zdjęć, spośród których użytkownik może wybrać jedno, najlepsze ujęcie. Narzędzia do retuszu pozwalają na rozmycie tła, usunięcie niechcianych osób i obiektów, które dostały się w kadr, upiększanie oraz rozjaśnianie cery czy wykonanie innego ujęcia osoby na zdjęciu grupowym. PixelMaster umożliwia także tworzenie krótkich animacji GIF.

fot. mat. prasowe

ASUS Fonepad 8 - kolory

Fonepad 8 posiada aparat przedni 0,3 Mpx i tylny 2 Mpx


Łączność


Oprócz łączności Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 2G i 3G, ASUS Fonepad 8 obsługuje także technologię bezprzewodowego przesyłania obrazu Miracast. Za jej pomocą phablet można sparować bezprzewodowo z innym urządzeniem, wykorzystującym łączność Wi-Fi Direct. Do połączeń pomiędzy gadżetami dochodzi bezpośrednio, z pominięciem routera i innych pośrednich narzędzi. Dzięki temu phablet będzie można wykorzystywać jako mobilny odtwarzacz filmów w jakości Full HD i wyświetlać je na ekranie telewizora czy monitora.

ASUS Fonepad 8 został wyposażony również we wszystkie niezbędne złącza, w tym audio-jack, micro USB oraz dodatkowe narzędzia, takie jak kompas, żyroskop (G-sensor) oraz czujnik światła. Użytkownicy korzystający na co dzień z dwóch telefonów ucieszy fakt, że nowy Fonepad posiada podwójny slot na karty micro-SIM.

Fonepad 8 dostępny jest na polskim rynku w cenie 699 zł.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Phablet wyposażono w 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej


oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: