eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Interaktywne lekcje

Interaktywne lekcje

2005-11-03 12:25

Agencja interaktywna Next Generation Interactive przygotowała dla Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oprogramowanie służące do prowadzenia interaktywnych lekcji. Oprogramowanie można stosować w tradycyjnie zorganizowanej klasie, wykorzystując projektor multimedialny bądź tablicę interaktywną.

Przeczytaj także: Wyprawka szkolna 2015: miliony złotych na dofinansowanie podręczników

Tablice współpracują bezprzewodowo z komputerem i projektorem multimedialnym. Pozwalają one na wyświetlanie filmów, animacji, wykresów, muzyki i głosu lektora. Tablica staje się monitorem, który reaguje na dotyk specjalnego pióra wykorzystywanego także jako kursor i pisak do robienia notatek na tablicy.

- Wszystko wskazuje na to, że przy tak dynamicznym rozwoju technologii już wkrótce interaktywne tablice zastąpią tradycyjne tablice szkolne, a kredę będziemy mogli oglądać jedynie w muzeum. Dużym plusem oprogramowania jest możliwość jego wykorzystania do przeprowadzania prezentacji także na zwykłym komputerze czy rzutniku - mówi Grzegorz Krzemień, production manager z agencji NGI.

W tej chwili dostępne jest oprogramowanie do nauczania następujących przedmiotów: szkoła podstawowa - język polski, muzyka, przyroda; gimnazjum - biologia, geografia; szkoły ponadgimnazjalne - biologia, wiedza o społeczeństwie, przedsiębiorczość, przysposobienie obronne, historia.

Oprogramowanie plansz, połączone z oprogramowaniem tablic interaktywnych stwarza dodatkowe możliwości: zapisywanie uwag na tablicy i zapamiętywanie ich w pamięci komputera, przeprowadzanie powtórek, interaktywne odpytywanie uczniów, powiększanie fragmentów, tworzenie sekwencji ilustracji potrzebnych do przeprowadzenia lekcji według własnego scenariusza.

Wersja demonstracyjna znajduje się na stronie:

Przeczytaj także

Policja rekrutuje na Oracle

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: