eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Vectra rozwija telefon i Internet

Vectra rozwija telefon i Internet

2005-10-22 00:38

Vectra, drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce, rozpoczęła szeroko zakrojoną akcję wdrażania w swoich sieciach VECTRATEL - telefonii stacjonarnej opartej na technologii cyfrowej. Do końca listopada usługi triple play - telefon, Internet i telewizja z jednego gniazdka antenowego - mają być dostępne w piętnastu miastach Polski.

Przeczytaj także: Telefon i Internet w Vectra

Wdrażanie VECTRATEL rozpoczęto wiosną tego roku. Pierwszymi abonentami, mogącymi korzystać z usługi byli mieszkańcy Olsztyna i Białegostoku. We wrześniu telefonia cyfrowa została udostępniona w Ostródzie. Od listopada z VECTRATEL będą mogli korzystać mieszkańcy kolejnych 12 miast, głównie z rejonu południowej i wschodniej Polski. Wdrożenia usługi będą miały miejsce w Radomiu, Kielcach, Skarżysku Kamiennej, Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu, Rzeszowie, Zabrzu, Miasteczku Śląskim, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach i Rudzie Śląskiej.

Rozszerzanie działalności o nowe usługi wiąże się z kolejnymi inwestycjami technologicznymi Vectry, którymi są nowy system billingowy oraz call center. Obie inwestycje mają zacząć funkcjonować w 2006 r.

Nowoczesne call center wraz z centrum bilingowym powstanie w nowym kompleksie biurowym Vectry w Gdyni i będzie liczyło ok. 60 stanowisk. Dzięki systemowi billingowemu przyśpieszeniu ulegną procedury związane z obiegiem dokumentów, przetwarzaniem informacji, a zwłaszcza księgowaniem danych o wpłatach. Ponadto abonenci będą otrzymywali rachunki za wszystkie usługi, z jakich korzystają, na jednej fakturze. W dalszej kolejności planowane jest wprowadzenie dostępu do danych abonentów przez Internet za pomocą e-BOKów.

Przeczytaj także: Vectra pod lupą UOKiK Vectra pod lupą UOKiK

oprac. : Stefan Czerniecki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Vectra, triple play, VECTRATEL, telewizja kablowa

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: