eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nexteer Automotive wybuduje w Tychach nowy zakład

Nexteer Automotive wybuduje w Tychach nowy zakład

2014-06-16 12:21

Nexteer Automotive wybuduje w Tychach nowy zakład

Nexteer Automotive © fot. mat. prasowe

Koncern Nexteer Automotive podjął decyzję o budowie nowego zakładu elektrycznych układów kierowniczych (EPS) w Tychach. Budowa nowej fabryki będzie częścią inwestycji o wartości 335 milionów złotych, przełoży się na powstanie nowych miejsc pracy i - według założeń - umocnienie pozycji firmy.

Przeczytaj także: Większe inwestycje Nexteer Automotive w Polsce

Do roku 2020 koncern planuje zainwestować 335 mln złotych w budowę nowego zakładu (ma ona rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć na przełomie 2015/2016) oraz w zakup specjalistycznych maszyn. Budynek stanie obok fabryki Nexteer, funkcjonującej od 1997 roku.

Inwestycje w Polsce są częścią planu rozwoju technologii elektrycznych układów kierowniczych Nexteer Automotive, wykorzystywanych obecnie w modelach takich marek, jak BMW, Citroen, Fiat, Peugeot czy Opel. W szczególności dotyczyć będą one układów typu Single Pinion EPS i Column EPS, montowanych głównie w mniejszych modelach światowych producentów.

fot. mat. prasowe

Nexteer Automotive

Zakłady Nexteer Automotive w Gliwicach i Tychach produkują niemal półtora miliona układów EPS rocznie.


Zakłady Nexteer Automotive w Gliwicach i Tychach produkują niemal półtora miliona układów EPS rocznie, co czyni je jednymi z największych spośród 20 fabryk koncernu pod względem produkcji i zatrudnienia (na co dzień pracuje w nich ponad 1150 osób). Od kilkunastu miesięcy polskie zakłady jako jedyne na świecie produkują m.in. system EPS dla pierwszego w pełni elektrycznego BMW – modelu i3.

Rafał Wyszomirski, prezes Nexteer Automotive Poland podkreśla, że dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy (ich dokładna liczba nie jest jeszcze znana), a także pozwoli ona na umocnienie pozycji firmy.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: