eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Allegro na Cisco

Allegro na Cisco

2005-09-14 00:11

Cisco dostarczyło sprzęt do rozbudowy sieci szkieletowej Allegro.pl. W rozwiązaniu zwiększającym bezpieczeństwo i jakość połączeń w sieci wykorzystano największe przełączniki Cisco Systems Catalyst 6509. Projekt i wdrożenie wykonał IBM.

Przeczytaj także: Cisco w Księdze Rekordów

Nowy system zapewnia Allegro.pl zabezpieczenie transakcji dokonywanych przez portal zarówno pod względem bezpieczeństwa przesyłanych danych jak i zapewnienia ciągłości pracy serwisu.

Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu sieć Allegro.pl zyskała szereg nowych funkcji, które wpłyną znacznie na jakość połączeń sieciowych z portalem. Przełączniki Cisco wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczeń zapewniają bardzo dużą przepustowość sieci, jednocześnie chroniąc przed atakami z zewnątrz. Zastosowanie protokołu SSL ograniczy ryzyko podejrzenia danych użytkowników korzystających w danym momencie z usług portalu.

W rozwiązaniu zastosowano specjalny moduł (CSM), który znacznie podnosi wydajność sieci. Dzięki zdolności równomiernego rozłożenia ruchu w sieci rozładowuje przeciążenia i zwiększa dostępność i jakość połączeń.

Autorem projektu technicznego oraz integratorem systemu jest IBM. Firma realizowała wdrożenie i będzie zajmować się serwisowaniem sieci.

„Jednym z wymogów stawianych przez Allegro było wykonanie wdrożenia w taki sposób, aby nie zmieniać obecnej struktury sieci ani adresacji IP. Wymagało to integracji modułów firewalla, Content Switcha oraz akceleratora SSL” – mówi Roman Sioda, Dyrektor Handlowy IBM Polska.oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Allegro.pl, Cisco, Cisco Systems Catalyst 6509

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: