eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaEuropa › Unia Europejska nakłada sankcje w sprawie Ukrainy

Unia Europejska nakłada sankcje w sprawie Ukrainy

2014-03-17 16:27

Unia Europejska nakłada sankcje w sprawie Ukrainy

Sankcje UE © promesaartstudio - Fotolia.com

21 osób odpowiedzialnych za obecną sytuację na Ukrainie obejmą sankcje nałożone przez Unię Europejską. Pośród nich znajduje się między innymi Wiktor Janukowycz, wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin oraz admirał floty czarnomorskiej – Aleksander Witko.

Przeczytaj także: Ukraina stowarzyszona z Unią Europejską. Częściowo

Parlament Europejski przyjął dziś uchwałę, nakładającą sankcje na dwadzieścia jeden osób, które związane są z kryzysem na Krymie. W ramach tych sankcji, zamrożone zostaną aktywa tych osób, oraz nałożone zostaną zakazy wizowe. Liczba osób na „czarnej liście” Unii Europejskiej może się powiększyć, jak zapowiadają przedstawiciele Parlamentu Europejskiego.

Pośród osób objętych sankcją znajdują się rosyjscy i krymscy urzędnicy, oraz trójka rosyjskich wojskowych. Dyskusja nad kolejnymi osobami, które mogłyby znaleźć się na tej liście odbędzie się we wtorek i w czwartek, w trakcie obrad Parlamentu Europejskiego. Pierwotnie kary miały objąć jedynie urzędników krymskich, jednakże po naciskach ze strony przedstawicieli wschodnich państw Unii Europejskiej, w tym Polski i Litwy, sankcjami objęto również stronę rosyjską.

Pośród dwudziestu jeden osób objętych unijną uchwałą, znajduje się między innymi wicepremier oraz minister obrony Federacji Rosyjskiej, admirał floty czarnomorskiej, były prezydent Ukrainy. Zgodnie z uchwałą, sankcje wejdą w życie we wtorek.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: UE, Ukraina, sankcje, Unia Europejska, Rosja, Krym

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: