eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie będą zakupy świąteczne 2013?

Jakie będą zakupy świąteczne 2013?

2013-12-04 13:45

Jakie będą zakupy świąteczne 2013?

Jakie będą zakupy świąteczne 2013? © drubig-photo - Fotolia.com

„Cała prawda o zakupach” to kompleksowe badanie, którego wyniki McCann Truth Central ogłosi w marcu 2014 roku. Obejmie ono najważniejsze trendy zakupowe, motywacje i zwyczaje związane z robieniem zakupów we wszystkich możliwych kontekstach, w różnych kręgach kulturowych. Jako jego przedsmak - już dzisiaj prezentujemy fragmenty dotyczące zakupów świątecznych.

Przeczytaj także: Branża e-commerce a Gwiazdka 2013

Jak będą wyglądały tegoroczne zakupy świąteczne? Bardzo mobilnie i bardzo internetowo – bo nasi konsumenci coraz bardziej rozumieją korzyści, jakie daje im korzystanie z internetu i smartfonów. W związku z tym, że coraz chętniej dzielimy się naszymi prezentowymi marzeniami w mediach społecznościowych, jest też duża szansa, że dostaniemy mniej swetrów i skarpetek, które po Świętach stają się tylko utrapieniem, a więcej rzeczy, o które po prostu poprosimy i pokażemy na naszych profilach. Wszystko wskazuje też na to, że Święta 2013, spędzimy ciesząc się z prezentów nie tylko off-line, ale także online – chwaląc się nimi jeszcze częściej niż w roku ubiegłym na serwisach społecznościowych – mówi Wojciech Borowski, CEO McCann Worldgroup.

fot. drubig-photo - Fotolia.com

Jakie będą zakupy świąteczne 2013?

Święty Mikołaj jest coraz sprytniejszy - 48% młodych ludzi na świecie pokazuje prezenty, o których marzy, na swoim profilu na Facebooku.


9 prawd o świątecznych zakupach 2013:
  1. Święty Mikołaj jest coraz sprytniejszy - 48% młodych ludzi na świecie pokazuje prezenty, o których marzy, na swoim profilu na Facebooku.
  2. Operacja „święta” - Ponad ¼ Brytyjczyków zakupy świąteczne kojarzą się z „operacją militarną”, zaś ponad połowie mieszkańców USA z „wyrywaniem zęba”. Na rynkach rozwijających okres ten postrzega się albo jako „wygraną na loterii”, albo jako „grę w ulubioną grę”.
  3. Niezastąpione elfy - Prawie 1/3 konsumentów na świecie z przyjemnością zleciłaby zrobienie swoich świątecznych zakupów komuś innemu.
  4. Sprzedawco, na ratunek! Prawie połowa młodych konsumentów w USA ma poczucie, że ich ulubione sklepy znają lepiej ich preferencje zakupowe niż ich rodzice.
  5. Mimo wszystko w sklepie. Gdzie konsumenci będą robili zakupy w tym roku?
    • 68% - w sklepie
    • 4% - za pomocą komórki
    • 28% - w Internecie
  6. Byle nie za wcześnie - 57% konsumentów na świecie uważa, że świąteczne reklamy pojawiają się zdecydowanie za szybko.
  7. Podzielony świat - Skutki kryzysu ekonomicznego są nadal odczuwane w Europie Zachodniej i USA. Konsumenci w tych krajach deklarują, że wydadzą mniej na zakupy świąteczne niż w roku ubiegłym. Na rynkach takich jak Meksyk, Brazylia, Indie czy Chiny konsumenci wierzą, że ich tegoroczne zakupy będą bogatsze niż w 2012 roku.
  8. Ile wydamy w te Święta? - 667 dolarów – tyle przeciętnie na prezenty świąteczne wyda statystyczny Amerykanin.
    (Dla porównania firma doradcza Deloitte szacuje, że w Polsce będzie to około 616 złotych).
  9. Uważajcie na obwód w talii - 70% konsumentów na świecie czuje, że sezon świąteczny to czas, kiedy można sobie pofolgować. Co ciekawe myśli tak tylko 46% Amerykanów.

Informacje o badaniu
McCann Truth Central przeprowadził badanie internetowe na ponad 10 000 osobach w 11 państwach na świecie, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku, Francji, Hiszpanii, Indiach i Afryce Południowej.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • IDBlock / 2013-12-06 16:31:22

    Życzymy każdemu, żeby tegoroczne zakupy świąteczne były przede wszystkim bezpieczne i przebiegały bez problemu. W tłumie w sklepie bądź na jarmarku bardzo łatwo dać się okraść, także w mniej "tradycyjny" sposób - przez zeskanowanie karty płatniczej. Warto mieć to na uwadze, bo płatności zbliżeniowe i mobilne są coraz popularniejsze, a nie wszyscy wiedzą, że nie jest to
    wcale taka bezpieczna forma jakby mogło się wydawać.

    IDBlock odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: