eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Komputery stacjonarne ASUS G10 i M51 oraz All-in-One ASUS ET2702 i ET2311

Komputery stacjonarne ASUS G10 i M51 oraz All-in-One ASUS ET2702 i ET2311

2013-06-07 13:43

Komputery stacjonarne ASUS G10 i M51 oraz All-in-One ASUS ET2702 i ET2311

ASUS AiO PC ET2311 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Tuż po premierze nowych procesorów Intel Core czwartej generacji firma ASUS przedstawiła współpracujące z nimi, stylowe desktopy G10 i M51 oraz komputery typu all-in-one ET2311 i ET2702 z odpowiednio 23- i 27-calowym, szerokokątnym wyświetlaczem. Wszystkie cztery modele są wspierane są przez wydajne karty graficzne NVIDIA® i AMD oraz technologię ASUS SonicMaster zapewniającą wysoką jakość dźwięku.
Komputery stacjonarne ASUS G10 i M51

Oba nowe modele, G10 i M51, otwierają przed użytkownikami desktopów zupełnie nowe możliwości. Mogą łączyć się z urządzeniami mobilnymi i zapewniają ich łatwą kontrolę. Wyposażono je w rozwiązanie ASUS Smart Cooling System, które zapewnia optymalne chłodzenie i niski poziom hałasu, automatycznie dostosowując prędkość wentylatorów do aktualnych potrzeb. Zupełna nowość to przenośny moduł Power Pack, czyli „bank energii” zachowujący ciągłość zasilania przy nagłej utracie prądu. Poza obudową komputera może służyć jako podręczna ładowarka do smartfonów i tabletów. G10 i M51 posiadają również kieszeń na przenośne twarde dyski zwaną ASUS Universal Storage Module.

fot. mat. prasowe

ASUS Desktop PC G10

Wyposażony w rozwiązanie ASUS Smart Cooling System


Komputery otrzymały zupełnie nową obudowę typu tower, której wygląd wykracza poza dotychczasowe standardy. G10 charakteryzuje się prostymi, wyrazistymi liniami i metalowym wykończeniem. Posiada diody LED, które sygnalizują stan podłączonych zewnętrznych urządzeń magazynujących USB. Z kolei M51 wyróżnia się matowym wykończeniem, które zapobiega pozostawianiu śladów np. po odciskach palców. Model ten wyposażono w podstawkę do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych kompatybilnych ze standardem Qi (ASUS Wireless Charger).

fot. mat. prasowe

ASUS Desktop PC M51

Model wyposażono w podstawkę do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych kompatybilnych ze standardem Qi (ASUS Wireless Charger)


Komputery All-in-One ASUS ET2702 i ET2311

Komputery All-in-One doceniają użytkownicy, którzy potrzebują wydajnego peceta do pracy i domowej rozrywki, chcą korzystać z nowych technologii, ale jednocześnie wolą urządzenia bardziej kompaktowe. W portfolio firmy ASUS znajdą się wkrótce nowe propozycje dla entuzjastów tego segmentu. ET2702 posiada 27-calowy szerokokątny wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440. Z jego 10-punktowego panelu dotykowego można korzystać opcjonalnie. Przy niemal dwukrotnie większej gęstości pikseli w porównaniu z ekranem Full HD o tych samych wymiarach, uzyskujemy niezwykle ostry i szczegółowy obraz. Technologia IPS pozwala oglądać filmy czy zdjęcia nawet gdy patrzymy na monitor z boku dzięki 178-stopniowemu kątowi widzenia. Wyposażono go w porty Intel® Thunderbolt™1 i ciekawy tryb Device Share, który zwiększa możliwości właścicieli kilku komputerów z systemem Windows. Po podłączeniu do niego za pomocą kabla HDMI lub USB notebooka, przekształca się w elegancką stację dokującą. Notebook uzyskuje dostęp do monitora, głośników i urządzeń peryferyjnych.

fot. mat. prasowe

ASUS AiO PC ET2311

Technologia IPS pozwala oglądać filmy czy zdjęcia nawet gdy patrzymy na monitor z boku dzięki 178-stopniowemu kątowi widzenia


Druga z prezentowanych propozycji to ET2311. Dzięki stylowej konstrukcji, która jednocześnie zajmuje bardzo mało miejsca doskonale sprawdzi się w zastosowaniach domowych. To rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą mieć wydajny komputer PC z ekranem większym niż notebook, oraz dla profesjonalistów, którzy potrzebują urządzenia zajmującego mniej miejsca, niż tradycyjny komputer PC. ET2311 posiada 23-calowy ekran szerokokątny o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i opcjonalny, 5-punktowy panel dotykowy. Technologia IPS zapewnia żywy obraz i precyzyjne odwzorowanie kolorów oraz 178-stopniowy kąt widzenia, umożliwiając wspólne granie oraz oglądanie filmów i zdjęć.

fot. mat. prasowe

ASUS AiO PC ET2702

ET2702 posiada 27-calowy szerokokątny wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440


Technologie ułatwiające użytkowanie

W komputery ASUS G10, M51, ET2702 i ET2311 zastosowano porty USB z technologią ASUS Ai Charger, która umożliwia szybkie ładowanie smartfonów i tabletów. Wszystkie modele korzystają również z technologii ASUS SonicMaster oraz profesjonalnego narzędzia do obróbki dźwięku MaxxAudio® Master firmy Waves, zwycięzcy nagrody Technical GRAMMY®. Dodatkowo modele ET2702 i ET2311 mogą zostać zakupione wraz z zewnętrznym subwooferem, który wzmocni bas.

Wszystkie cztery nowe modele dają użytkownikowi dostęp do pakietu aplikacji, takich jak:
  • ASUS Launcher – przyspiesza uruchamianie często używanych aplikacji,
  • Music Maker – umożliwia komponowanie muzyki,
  • Video Easy – ułatwia profesjonalną obróbkę filmów,
  • ASUS WebStorage – udostępnia darmowy dostęp do 32GB miejsca przez trzy lata oraz daje możliwość synchronizowania i udostępniania plików w chmurze.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Sony VAIO Duo 13

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: