eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Walentynki 2019 okiem Polaków

Walentynki 2019 okiem Polaków

2019-02-11 09:39

Walentynki 2019 okiem Polaków

Walentynki © Studio Romantic - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Święto Zakochanych ma swoich przeciwników i zwolenników. Ci pierwsi sprzeciwiają się importowaniu zagranicznych zwyczajów i protestują przeciwko związanemu z tym kiczowi, drudzy uważają z kolei, że 14 lutego to świetna okazja, aby zamanifestować uczucia do najbliższej osoby. Jak obchodzimy Walentynki? Jakich prezentów oczekujemy? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwał serwis Prezentmarzeń.
Wprawdzie 28% Polaków uważa, że Walentynki to synonim kiczu, a 15% widzi w nich głównie komercję, to jednak nie brakuje również osób, według których 14 lutego to idealna data na okazanie uczuć żywionych wobec najbliższej osoby. Takiej odpowiedzi udziela 23% ankietowanych. 16% respondentów uważa, że jest to miłe i warte celebracji święto, a 14% - jednodniowe zamieszanie w celu przypodobania się partnerce lub partnerowi.

Niemal 3 na 4 respondentów badania serwisu Prezentmarzeń jest zdania, że organizacją Walentynek powinien zająć się mężczyzna. Co ciekawe, jak wynika z 67% odpowiedzi, to właśnie mężczyźni przywiązują większą wagę do dnia zakochanych.

Walentynki, jak wynika z odpowiedzi udzielanych przez respondentów są jednak ważnym elementem pielęgnowania związku. Według 54% Polaków nieudane Walentynki mogą być pretekstem do zerwania, co potwierdza również 12% respondentów mówiąc wprost, że przywiązujemy dużą wagę do tego święta.

Największą wpadką walentynkową jest kłótnia z ukochanym lub ukochaną, co potwierdza 37% respondentów i spotkanie z byłą lub byłym – jak zdradza 32% zapytanych Polaków. Do wpadek zalicza się również niepamiętanie o Walentynkach i nieprzygotowanie się do ich świętowania według 19% respondentów, jak również podarowanie nietrafionego upominku.

fot. mat. prasowe

Walentynki 2019 według Polaków

28% uważa, że Walentynki są kiczowatym świętem.


Na pytanie – jaki prezent walentynkowy ucieszyłby Cię najbardziej? Co trzeci spośród 1115 respondentów badania „Walentynki 2010 według Polaków” wskazuje na kolację przy świecach przygotowaną przez ukochanego lub ukochaną. Czyżby jednak mimo sceptycznego podejścia do dnia zakochanych – Polacy lubowali się w romantycznych gestach i czynach?

Na drugim miejscu wśród preferowanych upominków walentynkowych pojawia się nietypowa niespodzianka, jak na przykład sesja fotograficzna dla dwojga, romantyczny lot awionetką.

Współczesny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów – bardziej cenimy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego i wyzwalają pozytywne emocje. Coraz częściej sięgamy po upominki w formie przeżyć, gdyż dają możliwość spełnienia marzeń bliskiej nam osobie. Stąd rosnące zainteresowanie, szczególnie w okresie Walentynek, takimi nietypowymi atrakcjami jak: lot widokowy samolotem, sesja floatingu dla dwojga czy romantyczny masaż. - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

fot. mat. prasowe

Walentynki 2019 według Polaków cd. 1

Badani uważają, że większą wagę do Walentynek przywiązują mężczyźni.


Upominki są nieodłącznym elementem dnia zakochanych. Co trzeci z zapytanych respondentów badania, planuje wydać na walentynkowy prezent od 100 do 300 zł. Dla 25% akceptowalną kwotą jest upominek do 100%, a dla 19% tylko do 50 zł. Nie brakuje również osób, które zamierzają zaszaleć i wydać od 300 do 500 zł – jak wynika z deklaracji 14% respondentów i nawet powyżej 500 zł – 7% deklaracji. Tylko 3% zapytanych Polaków zdradza, że nie planuje zakupu walentynkowego upominku.

Koszt świętowania dnia zakochanych, czyli rachunek za kino czy kolację powinien zapłacić zdecydowanie mężczyzna – tak uważa 49% respondentów badania. Według 37% rachunek zakochani powinni zapłacić wspólnie.

fot. mat. prasowe

Walentynki 2019 według Polaków cd. 2

3/4 badanych nie chce wydać więcej niż 300 zł.


*Badanie „Walentynki 2019 według Polaków” została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1115 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2019.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: