eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media XI 2017

Najczęściej cytowane media XI 2017

2017-12-15 11:29

Najczęściej cytowane media XI 2017

Radio © makcoud - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w listopadzie 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów nastąpiła zmiana na miejscu pierwszym, na którym pojawiło się ponownie RMF FM. Październikowy lider - Radio ZET - spadł na miejsce drugie. "Rzeczpospolita" pozostaje na miejscu trzecim. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się "Gazeta Wyborcza" oraz TVN24.
W listopadzie największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuły wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego. W listopadzie kontynuowano także temat rekonstrukcji rządu oraz reformy sądownictwa w Polsce.

Prasa


W listopadzie 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza dotarciu do niepublikowanego raportu Komisji Nadzoru Finansowego, z którego wynikają nowe rekompensaty dla bliskich ofiar wypadków. Na miejscu drugim znalazła się "Gazeta Wyborcza", a na trzecim "Dziennik Gazeta Prawna".

Wśród najczęściej cytowanych tygodników listopada liderem były „Sieci Prawdy”, dzięki podaniu informacji o działaniach na rzecz interesów Rosji przez Waldemara Pawlaka. Na drugim miejscu Do Rzeczy”, a na trzecim miejscu pojawił się „Newsweek”.

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników nowym liderem został „Forbes”. Swoja pozycję zawdzięcza informacji o premier Beacie Szydło, która znalazła się na dziesiątym miejscu w rankingu „Najbardziej wpływowych kobiet w Polityce”. Na drugim miejscu uplasował się „Twój Styl”, a trzecim – „Pani”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce znajduje się RMF FM.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem listopada były „Sieci Prawdy”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

„Forbes” został najczęściej cytowanym miesięcznikiem listopada.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w listopadzie liderem została ponownie TVN24, za sprawą obszernego wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą. Kolejne miejsca na podium to TV Trwam oraz TVPinfo.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych w listopadzie dominowało TVN24.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano RMF FM, za sprawą wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, w której komentuje on swoje słowa o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego. Kolejne miejsca na podium zajęły Radio ZET i PR3.

fot. mat. prasowe

Radio

Liderem wśród stacji radiowych zostało RMF FM.


Portale internetowe


W listopadzie na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych znalazła się Wirtualna Polska, dzięki dotarciu do ukrywanego raportu MSWiA, który dotyczył agresji w Policji. Kolejne miejsca zajęły wPolityce.pl oraz Onet.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem została Wirtualna Polska.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem listopada został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna". Stało się tak dzięki wywiadowi z prezydentem Andrzejem Dudą na temat reformy sądowniczej. Na kolejnych miejscach uplasowały się tak jak w październiku "Puls Biznesu" oraz „Forbes”.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w listopadzie znalazło się ponownie Radio Kraków, dzięki rozmowie z Ryszardem Terleckim o rekonstrukcji rządu. Kolejne miejsca zajęła Radio Gdańsk i „Gazeta Krakowska”.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków.


Badanie przeprowadzono na podstawie 6 579 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 798 razy (2 967 razy w prasie, 2 935 w telewizji i 896 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

66 68

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.