eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media IV 2016

Najczęściej cytowane media IV 2016

2016-05-25 14:11

Najczęściej cytowane media IV 2016

Najczęściej cytowane media IV 2016 © pablographix - Fotolia.com.jpg

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

W kwietniu bieżącego roku pozycję lidera wśród najbardziej opiniotwórczych mediów ponownie zajęła Rzeczpospolita przed Gazetą Wyborczą. Trzecie miejsce przypadło TVN24. Wśród rozgłośni radiowych triumfowało Radio ZET, z kolei wśród portali internetowych onet.pl.
W kwietniu dominowały tematy polityczne związane z decyzjami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na fotelu lidera rankingu „Najbardziej opiniotwórczych mediów” znalazł się dziennik Rzeczpospolita, który wyprzedził Gazetę Wyborczą oraz telewizję TVN24 – wynika z najnowszego raportu IMM. Kolejne miejsca zajęły Radio Zet oraz Dziennik Gazeta Prawna. W mediach często poruszane były kwestie związane z Trybunałem Konstytucyjnym, aferą Panama Papers czy obywatelskim projektem ustawy antyaborcyjnej. Szeroko komentowano także list byłych prezydentów w obronie demokracji oraz obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Prasa


Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik Rzeczpospolita, na drugim Gazeta Wyborcza, a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.

Rzeczpospolita zawdzięcza swoją wysoką pozycję publikacjom na temat parafrazy słów Andrzeja Dudy – „ojczyzną dojną racz nam wrócić, Panie” oraz informacjom w sprawie śmierci klaczy w Janowie Podlaskim.

Wśród tygodników dominowało wSieci za sprawą publikacji na temat zapowiedzi Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w odniesieniu do jego wypowiedzi na temat propozycji rozwiązania problemów frankowiczów oraz polisolokat. Na kolejnych miejscach znalazło się Do Rzeczy oraz Newsweek. W rankingu pojawiła się również Gazeta Polska w związku z publikacjami na temat zakazu aborcji oraz ciężkiego stanu zdrowia arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

Perspektywy zostały liderem w kategorii miesięczników za sprawą publikacji Rankingu Szkół Wyższych. Na kolejnych miejscach uplasowały się Forbes oraz Twój Styl.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

W kwietniu wśród tytułów prasowych zwyciężyła Rzeczpospolita


fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki

W kategorii tygodników i dwutygodników kwietniowym zwycięzcą został wSieci


fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotórcze miesięczniki

Na szczycie listy tym razem znalazł się miesięcznik Perspektywy


Telewizja


Najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w kwietniu został TVN24, przed TVPinfo oraz TVN. TVN24 zawdzięcza swoją pozycję informacjom na temat rezolucji Parlamentu Europejskiego, związanej ze sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz publikacjom w sprawie głosowania „na cztery ręce” przez posłankę Małgorzatę Zwiercan.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

W zestawieniu stacji telewizyjnych niezmiennie prowadzi TVN24


Radio


Stacja Radio ZET uplasowała się na pierwszym miejscu w kwietniowym rankingu. Za nią znalazły się RMF FM oraz PR3. Radio ZET wyprzedziło konkurencję w związku z licznymi doniesieniami na temat obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz protestu partii Razem przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe

W kwietniu triumfowało Radio ZET przed RMF FM

 

1 2

następna

Oceń

3 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: