eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Audytor zbada sprawozdanie TP S.A.

Audytor zbada sprawozdanie TP S.A.

2005-05-19 12:51

Działając na podstawie art. 53 ust. 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne, po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty powołał spółkę audytorską Ernst & Young Audit do zbadania sprawozdania Telekomunikacji Polskiej S.A. za 2004r.

Przeczytaj także: TP S.A. zaoszczędzi 100 mln zł na podatkach

Ernst & Young Audit przeprowadzi badanie rocznego sprawozdania TP S.A. z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej za 2004 r., wyników kalkulacji kosztów świadczonych usług powszechnych, usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych, a także wyników kalkulacji kosztów z umów o połączeniu sieci i usług dostępu do lokalnej pętli abonenckiej.

Badanie zostanie przeprowadzone pod względem zgodności rocznego sprawozdania TP S.A. z przepisami prawa oraz zatwierdzonymi przez Prezesa URTiP 7 marca 2005 r. instrukcją i kalkulacją kosztów usług świadczonych przez TP S.A. Badanie będzie obejmować, w przypadku sprawozdania z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej, zarówno dane na 31 grudnia 2004 r., jak i dane porównywalne na 31 grudnia 2003 r.

Wydanie przez Ernst & Young Audit opinii i raportu z badania nastąpi do 10 sierpnia 2005 r. Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym koszt badania ponosi TP S.A.

Rachunkowość regulacyjna i kalkulacja kosztów świadczonych usług stanowi jedno z najważniejszych narzędzi regulacyjnych Prezesa URTiP. Raport z badania sprawozdania rocznego pomoże w ocenie przejrzystości stosowanych przez TP S.A. rozliczeń z abonentami i innymi operatorami.
Przeczytaj także: TP S.A. pod lupą TP S.A. pod lupą

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: