eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › TP S.A. pod lupą

TP S.A. pod lupą

2005-08-05 00:03

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe, które wyjaśni czy Telekomunikacja Polska nadużyła swojej pozycji rynkowej. Cała sytuacja ma miejsce po licznych skargach na TP S.A. związanych z dodatkowymi promocjami.

Przeczytaj także: Szczegółowe rachunki obowiązkowe

Ściśle mówiąc, zastrzeżenia UOKiK wywołuje łączenie przez Telekomunikację Polską standardowych planów taryfowych z dodatkowymi usługami. W ten sposób konsumenci – oprócz abonamentu – są zobowiązywani do korzystania i opłacania innych usług telekomunikacyjnych (np. „tanich weekendów i wieczorów”). Ponadto Urząd sprawdzi czy TP S.A. oferuje usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu („Neostrada”) jedynie tym klientom, którzy wykupili usługę połączeń telefonicznych.

Wyżej wymienione praktyki mogą stanowić nadużycie pozycji dominującej przez narodowego operatora, który w ten sposób skutecznie blokuje rozwój konkurencji.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie antymonopolowe w sprawach praktyk ograniczajacych konkurencję powinno być zakończone nie później niż w terminie 5 miesięcy od dnia jego wszczęcia.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą, Prezes UOKiK może w decyzji nakazać zaniechania kwestionowanej praktyki, a na przedsiębiorcę nałożyć karę finansową sięgającą 10 proc. ubiegłorocznego przychodu.

oprac. : Stefan Czerniecki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: TP S.A., Telekomunikacja Polska, tpsa, UOKiK

Przeczytaj także

VoIP ze zwykłego telefonu

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: