eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › TP S.A. zaoszczędzi 100 mln zł na podatkach

TP S.A. zaoszczędzi 100 mln zł na podatkach

2007-04-18 01:05

Departament Podatków i Opłat Lokalnych Ministerstwa Finansów uznał, że kable sieci technicznych nie podlegają podatkowi od nieruchomości - donosi "Puls Biznesu". Choć o takie rozstrzygnięcie walczyły przede wszystkim telewizje kablowe i operatorzy internetowi, największym beneficjantem może okazać się Telekomunikacja Polska, która jako jedyna płaciła do tej pory kontrowersyjny podatek.

Przeczytaj także: TP S.A. pod lupą

Według szacunków Macieja Żukowskiego, dyrektora departamentu strategii podatkowej TP, jego firma w 2006 roku zapłaciła prawie 400 mln zł podatku od nieruchomości, przy czym około 30 proc. z tej puli stanowił podatek od sieci technicznych. Jeśli odwołania gmin nie zostaną uwzględnione, oszczędności podatkowe operatora mogą w tym roku przekroczyć 100 mln zł.

TP o tym, że nie będzie dłużej płacić podatku "od kabli", zdążyła już powiadomić 140 gmin. Samorządowcy na pocieszenie uzyskali zapewnienie, że operator nie będzie dążył do odzyskania zapłaconych już pieniędzy.

Decyzja Ministerstwa Finansów z pewnością ucieszy również innych operatorów telekomunikacyjnych, telewizyjnych i internetowych, którzy o zmianę niekorzystnego dla nich stanowiska Departamentu Podatków i Opłat Lokalnych walczyli od czerwca ubiegłego roku. W tych staraniach wsparło ich wielu ekspertów prawa budowlanego oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

oprac. : Jakub Parnes / Polska.pl Polska.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: