eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowy zakład produkcyjny Chimirec w Rembertowie

Nowy zakład produkcyjny Chimirec w Rembertowie

2012-10-22 10:01

Przeczytaj także: Nowy zakład produkcyjny Bianor w Białymstoku


Zakład dysponuje 1200 m2 powierzchni produkcyjnej gdzie odpady są poddawane segregacji oraz wstępnemu przerobowi przygotowującemu je do recyklingu i odzysku, a także do późniejszego transportu. W tym celu strefa ta została wyposażona w rozdrabniarkę oraz prasy hydrauliczne. Posegregowane odpady zostają sprasowane, dzięki czemu transporty opuszczające zakład są zoptymalizowane nie tylko pod kątem ekonomicznym transportu, ale także pod kątem optymalizacji emisji CO2 do atmosfery. Odpady nienadające się do sprasowania w naszych instalacjach są poddawane rozdrobnieniu, dzięki czemu osiągamy maksymalną efektywność transportową. Firmy kosmetyczne, spożywcze, motoryzacyjne, elektroniczne, a także sądy i izby celne wykorzystują instalacje do komisyjnego niszczenia komisyjnego towarów, które z różnych przyczyn nie mogą wrócić na rynek.

Bezpieczeństwo pożarowe:
  • SAP (System Alarmowania Pożarowego). Detekcja pożarowa poprzez czujki dymowe oraz cieplne ( >300 sztuk) pozwalają na efektywne i wczesne wykrycie pożaru.
  • GAZEX Detekcja mieszanek gazowych substancji lotnych organicznych, wodoru oraz spalin.
  • SUG (Stałe Urządzenie Gaśnicze) Sprzężenie SAP i SUG w jedną całość zapewnia optymalne bezpieczeństwo instalacji przed pożarem. SUG jest wyposażone w ciężką pianę i rozdzieloną na trzy strefy zagrożenia na terenie zakładu.
    • Hydranty, gaśnice śniegowe oraz pianowe
    • Oddymianie automatyczne
    • Basen przeciwpożarowy 600 000 litrów

Bezpieczeństwo środowiskowe
  • Wszystkie powierzchnie magazynowe są wykonane z nieprzesiąkliwej posadzki pod spadkiem 1% i zakończone bezodpływowymi kanałami celem zabezpieczenia terenów zakładu przed wyciekiem substancji płynnych.
  • Wszystkie operacje przetwarzania oraz pompowania odpadów odbywają się wewnątrz budynku. Sektor przeznaczony na samochód cysternę zabezpiecza przed awarią techniczną samą cysternę (przelanie lub rozszczelnienie podczas przepompowania). Sektor ten wyposażony jest w zbiornik retencyjny 30 000 litrów.
  • Teren, na którym znajduje się zakład jest obniżony względem sąsiadów zabezpieczając tym samym przed możliwością wycieku odpadów na zewnątrz. Instalacja ściekowa zakładu jest stale pod pełnym nadzorem personelu laboratorium. Wszystkie wody opadowe przed osiągnięciem wód deszczowych kanalizacji sieci miejskiej są wstępnie zbierane w szczelnym zbiorniku zewnętrznym o pojemności 480 000 litrów. Laboratorium zakładowe wykonuje regularnie podstawowe badania czystości wód w zbiorniku przed przekazaniem ich do kanalizacji miejskiej. W przeciwnym wypadku są one odpompowane cysternami i przekazane bezpośrednio do oczyszczalni ścieków przemysłowych.
  • Wykorzystywanie wód opadowych do mycia pojemników i samochodów zakładowych. Po zużyciu wody te są przekazywane do oczyszczalni ścieków przemysłowych celem ich zagospodarowania.

Wiata tranzytowa jest wykonana według tych samych zasad bezpieczeństwa pożarowego i środowiskowego, służy ona do krótkoterminowego składowania w optymalnych warunkach odpadów gotowych do wywozu do wyspecjalizowanych zakładów odzysku. Odpady magazynowane są w kontenerach 35m3, w których opuszczają zakład. (Inne odpady nienadające się do transportu kontenerami wywożone są samochodami skrzyniowymi typu TIR lub cysternami). Reszta wiaty służy jako magazyn na puste pojemniki oraz na myjnię samochodową.

poprzednia  

1 2

Ceramika Paradyż w ŁSSE

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: