eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Cash Flow podwoi wartości portfela

Cash Flow podwoi wartości portfela

2012-09-19 12:03

Cash Flow podwoi wartości portfela

Grzegorz Gniady - Cash Flow / fot. T. Puchalski © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Komunikat PR

Cash Flow, spółka zajmująca się skupem pakietów wierzytelności korporacyjnych, ma możliwość zdobycia pakietu wierzytelności bankowych o wartości 100 mln zł, należącego obecnie do funduszu Sekurytyzacyjnego FMV1, podmiotu zależnego od Grzegorza Gniadego, prezesa firmy. W wyniku transakcji, spółka może zwiększyć wartość swojego portfela do ponad 230 mln zł (90% wzrost).
Pod koniec lipca br., FMV1 Fundusz Sekurytyzacyjny wygrał licytację podczas przetargu na pakiet wierzytelności korporacyjnych. W przetargu brało udział ponad 10 podmiotów, w tym Ultimo, Fast Finance itp. Fundusz zaoferował najwyższą cenę za pakiet obejmujący ponad 70 pozycji, należący do banku PKO BP. Finansowanie pakietu należności ma zostać zrealizowane w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Decyzja o wniesieniu pakietu do Cash Flow SA, ma zostać wkrótce podjęta przez wiodącego akcjonariusza – G.Gniadego.

To konsekwencja zwiększania zaangażowania Grzegorza Gniadego w Cash Flow SA w ostatnim czasie. Niedawno Gniady, dokonywał zakupu akcji spółki i zwiększył swoje zaangażowanie do 32,85%. Jednocześnie zapowiedział zwiększanie pakietu do 33% w ciągu 12 miesięcy.

fot. mat. prasowe

Grzegorz Gniady - Cash Flow / fot. T. Puchalski

Grzegorz Gniady - Cash Flow / fot. T. Puchalski

„Moje zaangażowanie w spółkę wynika z bardzo dobrych perspektyw branży i dynamicznej realizacji strategii spółki” – podkreśla G.Gniady.

„Wyraźnie widać, iż ceny pakietów wierzytelności przestały już rosnąć, są stabilne i akceptowane również przez kupujących” – informuje Dariusz Czech, Dyrektor Generalny Cash Flow.

Obecnie rozważane jest kilka scenariuszy finansowania zakupu pakietu wierzytelności drogą emisji obligacji lub akcji. Cash Flow SA ma możliwość emisji obligacji o wartości ponad 14 mln zł, w ramach programu emisji o wartości 20 mln zł, zatwierdzonego na początku roku.

„Dotychczas wykorzystaliśmy tylko część programu emisji obligacji. Pozostaje nam zatem możliwość pozyskania dodatkowego finansowania na kwotę ok. 14 mln zł” – podkreśla Dariusz Czech.

Program emisji obligacji korporacyjnych ruszył w kwietniu br. Są to papiery wartościowe o rocznym terminie wykupu, zabezpieczone hipotecznie w wysokości 200 % wartości emisji, o oprocentowaniu 12,95%. Emisja skierowana będzie do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

„Jeśli rynek nie pozwoli na szybkie przeprowadzenie emisji obligacji, mamy alternatywę w postaci emisji akcji jeszcze w tym roku”’ – dodaje Czech.

W przypadku realizacji takiego planu, emisja nowych akcji będzie publiczna i skierowana do szerokiego grona inwestorów.

Wartość aktualnego portfela wierzytelności to ponad 130 mln zł. Do końca roku portfel ten ma wzrosnąć dwukrotnie (do 250 mln zł) dzięki pozyskaniu większych pakietów od banków.

Obok zakupu wierzytelności, najważniejszym czynnikiem, mającym wpływ na dynamikę strumienia przychodów będą pożyczki krótkoterminowe i taka tendencja powinna się utrzymać na koniec 2012 roku. Spółka planuje poprawę wyników we wszystkich obszarach działalności w stosunku do wyników na koniec 2011. Realizacja pozytywnego wyniku finansowego na koniec 2012 nie przełoży się jednak na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

„Spółka cały czas potrzebuje gotówki na dalszy rozwój, nie wykluczamy jednak wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w następnym roku po zakończeniu roku obrotowego 2012” – dodaje Dariusz Czech.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: