eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polski turysta w hotelu

Polski turysta w hotelu

2011-12-31 00:20

Przeczytaj także: Organizatorzy turystyki po kontroli UOKiK


W przypadku obiektów zlokalizowanych za granicą możemy zapłacić więcej, ale to wiąże się, ze wspomnianymi już wcześniej warunkami, których oczekujemy – liczba gwiazdek, posiłek w cenie. Najbardziej optymalna kwotą, którą jesteśmy w stanie zapłacić to cena do 200 PLN od osoby – wskazuje ją 46 proc. ankietowanych przez Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl, na drugim miejscu podawana jest kwota do 100 PLN – 25 proc., potem do 300 PLN – 22 proc. W czasie podróży zagranicznych przewidujemy również wyższe koszty noclegu, są osoby które płacą za niego do 400 PLN – 5 proc. zapranych przez eSKY.pl, a nawet powyżej 400 PLN – 2 proc.

Skąd wiemy czy warto wydać aż tyle?

Gdy zapytano turystów, jaki aspekt pobytu w hotelu jest dla nich najbardziej istotny, bez wahania wskazali na widok z okna i jakość posiłków. Na następnych pozycjach pojawia się czystość w pokojach i ich wyposażenie. Jednym z najmniej ważnych elementów jest profesjonalizm pracowników obiektu. Jak zadbać o to, by za pieniądze które przeznaczyliśmy na pobyt, otrzymać dokładnie to, czego potrzebujemy, by miło spędzić czas? 64 proc. ankietowanych przez eSKY.pl podróżnych przyznaje, że dużą wagę przywiązuje do opinii, które na temat hotelu znajduje w Internecie, natomiast 19 proc. sądzi, że oceny pozostawione przez byłych gości są nie tylko ważnie, ale nawet bardzo ważne. Zaledwie 14 proc. podróżnych twierdzi, że małe znaczenie przywiązuje do tego, co o danych hotelu myślą inni i zakładają, że wolą sami się przekonać, jak wygląda pobyt w nim.

Jak często „pozwalamy sobie” na hotel?

Oczywiście, to wszystko nie miałoby znaczenia, gdyby nie fakt, że coraz częściej zdarza nam się zatrzymywać w hotelach. Na pytanie, ile razy do roku odbywasz podróż wymagającą nocowania poza domem, ankietowane przez eSKY.pl osoby, najczęściej – 32 proc. wskazywały cyfrę „2”, następnie 12 proc. ex aequo odpowiedziało „1” i „5”, 10 proc. twierdzi, że „4”. Jeszcze do niedawna niezależnie od tego, jak dużo podróżowaliśmy, nie mieliśmy zwyczaju zatrzymywać się w hotelach – wyjątkiem były zorganizowane przez biuro podróży wakacje. Najczęściej jeździliśmy z wizytą do rodziny, albo zatrzymywaliśmy się u znajomych. Teraz na pytanie, jak wiele z tych podróży wymaga zatrzymania się w hotelu, 41 proc. ankietowanych twierdzi, że jedna, 24 proc. – dwie, 10 proc. – 4. Zapytani o charakter wyjazdów turyści wskazują wyjazdy wakacyjne, lub weekendowe. Potwierdza to twierdzenie, że zmieniają się zwyczaje wyjazdowe Polaków.

poprzednia  

1 2

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: