eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Ochrona sprzętu elektronicznego

Ochrona sprzętu elektronicznego

2011-12-11 00:23

Przeczytaj także: Trojan dla Androida czyści konta


4. Pamiętaj, że darmowe oprogramowanie nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa.

Bezpłatne oprogramowanie zapewnia zwykle jedynie podstawową ochronę i często jest oferowane jedynie w celu skłonienia użytkownika do zakupu bardziej rozbudowanej wersji. Wyniki badania przeprowadzonego przez USA TODAY we wrześniu 2010 r. wśród 16 producentów oprogramowania antywirusowego dowodzą, że w darmowych programach antywirusowych często brakuje istotnych funkcji, takich jak zapora, sprawdzanie kondycji serwisów internetowych oraz automatyczne aktualizacje. Aby zapewnić najlepszą ochronę przed zagrożeniami, warto poszukać oprogramowania zabezpieczającego, które oferuje bezpieczeństwo w czasie rzeczywistym dzięki ciągłej aktualizacji danych w chmurze.
  • Pamiętaj, by sprawdzić, czy zainstalowane na nowym komputerze oprogramowanie zabezpieczające nie jest jedynie wersją próbną. Jeśli tak jest, pamiętaj o zakupie subskrypcji umożliwiającej nieprzerwaną ochronę systemu, także przed nieznanymi dotąd zagrożeniami.
5. Dbaj o bezpieczeństwo wyszukiwania i zakupów w sieci.

Aby zabezpieczyć się przed szkodliwymi stronami, warto skorzystać z narzędzia do oceny bezpieczeństwa serwisów WWW. Wskazuje ono, które strony są bezpieczne, a z którymi wiąże się jakieś ryzyko. Oprogramowanie McAfeeŸ SiteAdvisorŸ jest elementem wszystkich pakietów zabezpieczeń firmy McAfee przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych.
  • W trakcie zakupów w sieci warto zwrócić uwagę na oznaczenie McAfee SECURE™, które świadczy o tym, że dany serwis przeszedł rygorystyczne, codzienne testy wyszukujące ponad 10 000 znanych luk w zabezpieczeniach.
  • Pamiętaj o zapoznaniu się z zasadami ochrony prywatności i polityką bezpieczeństwa sklepu internetowego przed dokonaniem zakupów.
6. Uważaj na oprogramowanie typu scareware, czyli fałszywe programy antywirusowe.

Oprogramowanie tego typu próbuje przekonać użytkownika, że jego komputer został zainfekowany, oraz skłonić go do „zakupu” rzekomego programu antywirusowego oraz podania swoich danych osobowych i informacji finansowych zwykle przy pomocy wyskakujących okienek.
  • Częstotliwość występowania programów typu scareware wzrosła w latach 2008–2010 o ponad 600%. Ich ofiarą codziennie pada milion internautów (źródło: raport McAfee za 2010 r.).
  • W 2011 r. cyberprzestępcy po raz pierwszy użyli rzekomego oprogramowania antywirusowego w celu zaatakowania komputerów Mac (źródło: raport McAfee za II kwartał 2011 r.).
  • Nie kupuj oprogramowania antywirusowego oferowanego w wyskakujących reklamach. Zawsze korzystaj z wiarygodnego sprzedawcy.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: