eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor Samsung EX1920W

Monitor Samsung EX1920W

2010-09-06 00:03

Monitor Samsung EX1920W

Samsung EX1920W © fot. mat. prasowe

Samsung Electronics Co. wprowadza na polski rynek model EX1920W profesjonalny wyświetlacz z podświetleniem LED. Nowy model powinien sprawdzić się zarówno w domu, jak i każdym miejscu pracy. Urządzenie oferuje użytkownikom szereg zaawansowanych funkcji, dobre parametry obrazu oraz nowoczesne wzornictwo.

Przeczytaj także: Monitor Samsung S27B970

fot. mat. prasowe

Samsung EX1920W

Samsung EX1920W

Profesjonalny w każdym calu

Monitor EX1920W wyposażony jest w matrycę o przekątnej 19’’ podświetloną diodami LED. Urządzenie zapewnia profesjonalną jakość obrazu również dzięki wyższemu współczynnikowi kontrastu oraz rozdzielczości 1440x900. Dobre parametry sprawiają, że wyświetlane kolory wyróżniają się dużą głębią, a detale są wyraźne. Jak zapewnia producent, użytkownicy mogą korzystać z dobrej jakości obrazu niezależnie od tego czy monitor jest dla nich niezbędnym narzędziem pracy czy sprzętem służącym do rozrywki. W obu przypadkach przydatna będzie funkcja Magic Angle, dzięki której treści wyświetlane na monitorze będą w zasięgu wzroku. Urządzenie może być ustawione w dowolny sposób. Funkcja 5-stopniowego zarządzania obrazem umożliwia takie poszerzenie kątów widzenia, że obraz na ekranie jest wyświetlany tak, jakby znajdował się dokładnie naprzeciw widza.

Funkcjonalność z pomysłem

Model EX1920 oferuje kilka wygodnych funkcji pozwalających dostosować parametry monitora do indywidualnych potrzeb użytkowników. Opcja Magic Bright służy do manualnego ustawiania kontrastu i jasności monitora, co przydaje się przy oglądaniu zdjęć, filmów, czy w grach.

Natomiast dzięki funkcji Smart Size można dopasować rozmiar obrazu na ekranie, tak by był wyświetlany w oryginalnym formacie. Obraz o standardowym rozmiarze jest odpowiednio przenoszony na szerszy ekran, a użytkownik nie otrzymuje rozciągniętej czy zniekształconej reprezentacji oryginału.

Warto zwrócić uwagę na funkcję Colour Effect, która pozwala spersonalizować obraz wyświetlany na monitorze. Efekty kolorystyczne możemy dobrać w zależności od naszego nastroju w danym momencie czy preferencji. Do wyboru jest pięć ustawień - woda, sepia, zieleń, odcienie szarości i naturalny, dzięki którym można podkreślić swój indywidualny styl.

Wydajny i ekologiczny

Model EX1920W wyposażony został w szereg rozwiązań opracowanych przez firmę Samsung w trosce o ekologię. Dzięki technologii wykorzystującej podświetlenie LED urządzenie jest wolne od szkodliwych dla środowiska substancji takich jak rtęć lub ołów. Dodatkowo, jak zapewnia producent, monitory pobierają około 40% mniej energii niż konwencjonalne wyświetlacze. W urządzenie wbudowany został również automatyczny wyłącznik czasowy.

Opcja Magic Eco, z kolei, pozwala użytkownikom ustawić jasność monitora w zależności od poziomu poboru energii. Dostępne są cztery programy oszczędzania energii: 100 procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania. Osoby, którym kwestie ekologiczne nie są obojętne z pewnością ucieszy fakt, że do produkcji monitora wykorzystano wyłącznie materiały, które łatwo zutylizować .

Monitor dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 529 PLN.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: