eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Allegro w walce z głodem

Allegro w walce z głodem

2004-08-14 11:04

Już po raz kolejny allegro.pl wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem wystawiły na licytację przedmioty. Dochód z tych aukcji przeznaczony jest na finansowanie programów dożywiania w ramach kampanii PCK walki z głodem.

Przeczytaj także: Aukcje na rzecz PCK

Poprzednie takie akcje cieszyły się wielka popularnością wśród użytkowników Internetu. Wszystkie przedmioty znalazły kupców, a pieniądze trafiły do potrzebujących. Tym razem także jest wiele ofert kupna. Największą popularnością cieszy się srebrny tukan z Ekwadoru. Przedmioty przekazały Panie Ambasador i Żony Panów Ambasadorów akredytowanych na terenie Polski. Wśród przedmiotów są m.in.: broszka pozłacana 24 karatowym złotem z Kolumbii, posrebrzana misa z Indii , porcelanowy (Original Bohemia) kubek oraz posrebrzany naszyjnik z błękitnymi kamieniami z Czech i kolorowa rycina z Meksyku. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz Jolanta Kwaśniewska przekazała na aukcję album „Belweder”- z ciekawym, nie za długim tekstem i pięknymi zdjęciami tego wyjątkowego obiektu. W środku Pierwsza Dama umieściła dedykację dla nabywcy: „Z sympatią- J. Kwaśniewska.” I ozdobiła serduszkiem.

Rzeczy te są wyjątkowe, niekiedy zupełnie egzotyczne- każda z nich opowiada historię innego kraju, innego narodu i kultury. Aukcje potrwają do 18 sierpnia.

PCK od 4 lat prowadzi ogólnopolską „Kampanię walki z głodem”. Dożywia ok. 30 tys. Osób. Jednak każdego dnia ok. 200tys. dzieci w Polsce cierpi z powodu głodu. Tą akcją pomagamy podopiecznym PCK z Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku, w którym znajdują schronienie kobiety z dziećmi, pochodzące z rodzin z problemem alkoholowym, maltretowane psychicznie i fizycznie, borykające się z problemem bezdomności.

oprac. : Katarzyna Walat / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Allegro, aukcja, głód

Przeczytaj także

Skuterem na Olimpiadę

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: