eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk Freecom Hard Drive XS 3.0

Dysk Freecom Hard Drive XS 3.0

2010-04-28 00:05

Dysk Freecom Hard Drive XS 3.0

© fot. mat. prasowe

Na rynku jest już dostępna seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0 o pojemnościach 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB. Urządzenia wyposażono w szybkie złącze USB 3.0, gwarantujące transfer danych na poziomie 500 MB/s.

Przeczytaj także: Verbatim: przenośny dysk Pocket Drive

fot. mat. prasowe

Nowa seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0, na tle podobnych urządzeń wyróżnia się kilkoma parametrami. Przede wszystkim dyski te posiadają złącze USB 3.0, dzięki któremu dane można przesyłać z prędkością do 500MB/s. Nowe dyski Freecom są też wstecznie kompatybilne i można je podłączyć do komputerów wyposażonych w najpopularniejszy standard USB 2.0. Duża pojemność urządzeń (1 TB, 1,5 TB i 2 TB) to kolejny ich atut – użytkownicy mają do dyspozycji duży magazyn do przechowywania danych i nie będą musieli martwić się o szybko kończące się wolne miejsce na dysku.

Freecom Hard Drive XS 3.0 został też zaprojektowany pod kątem mobilności – obudowę dysku wykonano z plastiku i pokryto warstwą gumy, dzięki czemu wyeliminowano niebezpieczeństwo wyślizgnięcia się dysku z ręki, a jednocześnie można go swobodnie oraz bez obawy o uszkodzenie przenosić np. w plecaku czy torbie. Gumowa obudowa to dodatkowe zalety – redukcja wibracji, ochrona przed zamoczeniem oraz wyciszenie pracy urządzenia, na co istotny wpływ ma również brak wentylatorów. Wszystkie możliwości dysku Freecom zamknięto w niewielkiej obudowie o wymiarach 18,2x11,4x3,1 cm. Nowy dysk Freecom waży 0,86 kg, a do pracy nie potrzebuje dużej ilości energii elektrycznej.

Freecom Hard Drive XS 3.0 objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta. Urządzenie o pojemności 1 TB jest dostępne w cenie 529 zł brutto (SRP), opcja 1,5 TB to wydatek rzędu 649 zł brutto (SRP), natomiast za pojemność 2 TB trzeba zapłacić ok. 845 zł brutto (SRP).

Przeczytaj także: Przenośny dysk twardy LG XD3 Przenośny dysk twardy LG XD3

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: