eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Zewnętrzny dysk twardy Verbatim InSight

Zewnętrzny dysk twardy Verbatim InSight

2009-10-18 00:15

Zewnętrzny dysk twardy Verbatim InSight

© fot. mat. prasowe

Na polskim rynku dostępny jest już nowy dysk twardy Verbatim InSight, którego wyświetlacz pokazuje nazwę napędu oraz dostępną przestrzeń bez potrzeby korzystania ze źródła zasilania. Zewnętrzny dysk w formacie 2,5" pokryty jest czarnym lakierem fortepianowym i może być wykorzystywany zarówno przez użytkowników systemu Windows, jak i Mac.

Przeczytaj także: Verbatim: przenośny dysk Pocket Drive

fot. mat. prasowe

Za pomocą wyświetlacza napędu InSight można zidentyfikować zawartość dysku na pierwszy "rzut oka". Wyświetlacz o rozmiarach 21 x 128 pikseli został stworzony w technologii ChLCD (ciekłokrystaliczny wyświetlacz cholesterolowy), która umożliwia wyświetlanie informacji bez użycia zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki możliwości wyboru dowolnej nazwy napędu, użytkownik może bez trudu kontrolować ilość wolnego miejsca na dyski oraz równie łatwo zidentyfikować jego zawartość.

Dysk twardy InSight waży 164 gramy i mierzy 153 mm x 87 mm x 16 mm, co ułatwia jego przechowywanie i sprawia, że jest wygodnym urządzeniem przenośnym. Dane przesyłane są z prędkością do 480 Mbit/s za pośrednictwem złącza USB 2.0, przez które dysk jest również zasilany. InSight pracuje z prędkością 5400 obrotów na minutę i jest wyposażony w 8 MB pamięci cache. W pakiecie znajduje się oprogramowanie Nero BackItUp Essentials, które pozwala na szybkie tworzenie kopii zapasowych. Zestaw umożliwia również szyfrowanie danych i zabezpieczenie ich hasłem, co zapewnia skuteczną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Urządzenie o pojemności 500 GB dostępne jest w sugerowanej cena detalicznej 520 zł.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: