eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karta graficzna GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B

Karta graficzna GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B

2010-04-16 00:04

Karta graficzna GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

GIGABYTE producent płyt głównych i kart graficznych, zaprezentował najnowszą kartę graficzną. Model GV-R5876P-2GD-B wyposażony jest w dobrze już znany procesor graficzny ATI Radeon HD 5870 - wyprodukowany w wymiarze technologicznym 40nm i współpracujący z pamięciami GDDR5.

Przeczytaj także: Karty GIGABYTE oparte na GeForce GTX

Zastosowana architektura ATI zapewnia wsparcie dla najnowszych technologii takich jak Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, Quad ATI CrossFireX multi-GPU, UVD 2 i PowerPlay oraz jest gwarantem dobrej wydajności w rozdzielczości HD w grach i aplikacjach. Jednak największym novum w przypadku tego modelu jest 6 portów mini-DisplayPort znajdujących się na śledziu karty. Dzięki temu do pojedynczego egzemplarza GV-R5876P-2GD-B możemy podłączyć aż sześć monitorów.

Karta GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B to również druga generacja silnika graficznego ATI TeraScale, który dzięki zastosowaniu 1600 procesorów strumieniowych (2,15 mld tranzystorów) oferuje wydajność przekraczającą 2,72 teraFLOPS-a. Ponadto model ten wyposażony jest złącze PCI Express 2.1 oraz 2GB szybkiej pamięci GDDR5.

GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B dzięki dobrej wydajności oraz zastosowanym rozwiązaniom jest dobrą kartą graficzną dla użytkowników stawiających na rozrywkę w najwyższej rozdzielczości. Ponadto pełne wsparcie dla Microsoft DirectX 11, teselacji czy DirectCompute przekłada się nie tylko na niesamowite, ultra realistyczne efekty w grach 3D ale pozwala także na wykorzystanie potencjału GPU w obliczeniach równoległych, dekodowaniu wideo, obróbce grafiki czy generowaniu zaawansowanej fizyki.

Model GV-R5876P-2GD-B, ze względu na możliwość podłączenia sześciu monitorów, z całą pewnością zasługuje na określenie unikalnego rozwiązania. Warto przy tym zwrócić uwagę na zastosowane złącza mini-DisplayPort. W porównaniu do starszych typów interfejsów DisplayPort zapewnia możliwość przesyłania obrazu w wyższych rozdzielczościach, o bogatszej głębi kolorów, czy zwiększonej częstotliwości odświeżania. Jest to możliwe dzięki przepustowości oferowanej przez DisplayPort, która wynosi 10.8Gbps.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: