eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie marki samochodów szukane w sieci?

Jakie marki samochodów szukane w sieci?

2010-02-11 13:45

Jakie marki samochodów szukane w sieci?

10 najczęściej poszukiwanych marek © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kupując auto najczęściej zagłębiamy się w morzu ofert. Porównujemy, radzimy się znajomych i szukamy czegoś idealnego dla nas. Internet stanowi pomocne i jednocześnie komfortowe narzędzie podczas poszukiwań wymarzonego pojazdu. Portal mobile.eu sprawdził jakie marki i modele aut są najbardziej popularne wśród Polaków w Internecie. Co ciekawe, wyniki zostały zestawione także z wyborami najmłodszych Polaków.

Przeczytaj także: Opel Corsa - wymarzony samochód kobiety

W grudniu 2009 r. na platformie mobile.eu 86% użytkowników poszukiwało samochodu wskazując jego markę. Zdecydowanym liderem został VW (16,76% osób, które szukały auta i wskazały na markę, wybrały właśnie VW). Na drugim miejscu uplasowało się Audi (14,07%). To właśnie te marki, wskazywane były niemal 2 razy częściej niż, także utrzymujące się w czołówce, BMW (9,98%), Mercedes–Benz (7,86%) i Opel (6,14%). W naszych wyborach królują zatem marki niemieckie! Użytkownicy mobile.eu szukając dla siebie auta, często wskazują także na Toyotę, Forda i Volvo. Pierwszą „dziesiątkę” zamknęło Renault i Seat.

fot. mat. prasowe

10 najczęściej poszukiwanych marek

10 najczęściej poszukiwanych marek


Większość osób poszukujących samochodu dokładnie wie, jaki model chce znaleźć. 73% użytkowników mobile.eu poszukiwało samochodu wskazując na jego konkretny model. W grudniu 2009 najczęściej poszukiwano VW Passata (5,54% osób, które poszukiwały konkretnego modelu, wskazało właśnie na VW Passata), Audi A4 (5,32%), BMW serii 3 (4,25%) i Audi A6 (4,01%). Interesowało nas także BMW serii 5 (2,94%), Opel Astra (1,83%) i Vectra (1,64%). Na kolejnych miejscach w poszukiwaniach znalazły się także auta niemieckie, a były to Audi A3, VW Sharan i Ford Mondeo. Następna w kolejności była Toyota Avesis.

„Wybory Polaków różnią się od wskazań Europejczyków. Największym zainteresowaniem na europejskich platformach internetowych w 2009 roku cieszył się Opel Astra. W Polsce pierwsze miejsce należy do VW Passata. Statystyki wskazują, że auta niemieckie wśród Polaków są szczególnie popularne. [...]” – mówi Remigiusz Smoliński, Country Manager Poland w mobile.international GmbH.

Jeśli wybieramy Forda, to zaznaczamy od razu model Mondeo lub Focus. Szukając Skody, wskazujemy na Octavię, a Hondy – Civic. Oto jak wygląda lista 10 najczęściej poszukiwanych modeli wśród użytkowników mobile.eu:

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: